REKLAMA

Kampania przeciwko homopropagandzie w ZHP: Większość rodziców nie wie, jakie treści są tam przekazywane

Kampania przeciwko homopropagandzie w ZHP: Większość rodziców nie wie, jakie treści są tam przekazywane

Centrum Życia i Rodziny (CZiR) rozpoczęło kampanię przeciwko homoseksualnej propagandzie i indoktrynacji dzieci w Związku Harcerstwa Polskiego.

REKLAMA

CZiR jest fundacją, której celem jest obrona życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci oraz obrona rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny. Jest organizatorem m.in. Marszów dla Życia i Rodziny oraz innych wydarzeń i kampanii społecznych.

– Większość rodziców, których dzieci należą do ZHP, nie zdaje sobie sprawy, jakie treści są tam przekazywane

– mówił Prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Kwaśniak.

– Dlatego uruchomiliśmy kampanię wzywającą władze ZHP do zaprzestania promowania homoseksualizmu i innych niemoralnych praktyk

– dodał.

Petycję można podpisać tutaj.

Inicjatorzy akcji przekonują, że ZHP zorganizowało ostatnio szereg inicjatyw, które mają na celu oswajanie młodzieży z homoseksualizmem. W 2015 roku wydano publikację „Każdy inny, wszyscy równi. Propozycja programowa Kwatery Głównej ZHP”, w której zawarte są m.in. scenariusze zbiórek poświęconych walce z homofobią już dla 6-latków . Trzy lata później ukazał się poradnik „Tężnia ducha”, z którego wynika, że aktywni homoseksualiści mogą pełnić w ZHP funkcje wychowawcze. Ponadto 28 października w Łodzi odbyło się spotkanie „Każdy inny, wszyscy równi: Homoseksualizm w pracy wychowawczej”, na które Zespół Wychowania Duchowego i Religijnego Chorągwi Łódzkiej zaprosił jako prelegentów aktywistów LGBT („Fabryka równości”) oraz seks-edukatorów („SPUNK”). Ten sam Zespół Wychowania Duchowego i Religijnego opublikował 17 maja 2018 roku materiały promujące ruch LGBT z okazji „Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii”. Powstały one we współpracy z grupą „Wiara i Tęcza. Chrześcijanie LGBTQ”.

Inicjatorzy kampanii przeciwko promowaniu homoseksualizmu krytycznie patrzą także na Zlot 100-lecia ZHP w Gdańsku, gdzie jednym z zaproszonych gości był Robert Biedroń.

WSENSIE.PL

REKLAMA

Komentarze