Kaczyński o Marszu Niepodległości i politycznej emeryturze: “To nie jest jeszcze wiek emerytalny”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ youtube.com

Jarosław Kaczyński odniósł się do Marszu Niepodległości. To już kolejny polityk PiS, który w swojej wypowiedzi mówi o największej manifestacji patriotycznej w Europie.

Marsz Niepodległości od lat jest organizowany przez organizacje narodowe, m.in. ONR i Młodzież Wszechpolską. Przez wiele lat media głównego nurtu przedstawiały tysiące Polaków, którzy szli wspólnie pod szyldem MN jako faszystów i złych obywateli.

Tysiące manifestujących nie uszło jednak uwadze partii rządzącej, która coraz częściej wypowiada się na temat marszu podczas 11 listopada. Chcę wierzyć, że wielki marsz niepodległości w Warszawie będzie marszem wspólnym – powiedział Kaczyński.

Czytaj więcej: Morawiecki zaprasza na marsz niepodległości: “Pójdźmy razem”

Polityk odniósł się również do planów nt. swojej politycznej emerytury – Mogę być prezesem partii krótko, ale mogę być też i dłużej. Kiedy powiem, że już będę rezygnował, albo też jakieś obiektywne powody doprowadzą do tego, że będę musiał zrezygnować, no to oczywiście wtedy ta sprawa stanie. W tej chwili takiego problemu nie ma.

Czy pochlebne słowa polityków PiS to krok w dobrą stronę? Warto zauważyć, że w ostatnim czasie możemy zauważyć zwiększone działania wymierzone w organizacje narodowe. Na początku lipca, na Podkarpaciu zostali spałowani uczestnicy legalnej manifestacji środowisk katolickich i Młodzieży Wszechpolskiej o haśle przewodnim „w obronie tradycyjnych wartości”.

Dla przypomnienia: pokrzywdzeni, w większość działacze Młodzieży Wszechpolskiej podczas legalnego i zarejestrowanego zgromadzenia zostali bezpodstawnie zaatakowani przez Policję, która w oczywisty sposób opowiadała się po stronie nielegalnego już w tamtym momencie tzw. “Marszu Równości”.

Podobne zachowanie polityków związanych z PiS-em można było zauważyć w Katowicach. Także Patryk Jaki powiedział, że podpisałby wniosek o delegalizacje ONR. Natomiast w Warszawie prezydent próbowała zakłócić organizowany przez ONR Marsz Powstania Warszawskiego. Niestety tego roku doszło do skandalicznej decyzji urzędników miasta stołecznego Warszawy, którzy chcieli przeszkodzić polskim patriotom w godnym przeżyciu tego dnia.

Słowa zarówno Jarosława Kaczyńskiego, jak i Mateusza Morawieckiego mogą świadczyć o próbie przejęcia inicjatywy bądź przedstawienia marszu jako “swojego” wydarzenia. Do słów polityków, którzy zapraszają na wydarzenie odniósł się Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz.

Zapraszamy wszystkich Polaków, którzy ideę niepodległości mają wyrytą głęboko w sercu. Marsz Niepodległości był jest i będzie inicjatywą społeczną i oddolną. Przetrwaliśmy próby pacyfikacji, prowokacji i przejęcia – podkreślał na Twitterze.

MN/onet

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY