Czego boją się brytyjscy Żydzi…? Odpowiedź może być zaskakująca

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Aż 100 tys. brytyjskich Żydów zadeklarowało konieczność wyjazdu z kraju, jeśli najbliższe wybory zakończą się sukcesem Partii Pracy. Powodem jest kontrowersyjny lider ugrupowania, Jeremy Corbyn, znany między innymi z antysemickich wypowiedzi.

Wskazane powyżej dane pochodzą z badań przeprowadzonych przez ośrodek Survation na zlecenie tygodnika „Jewish Chronicle” . Badania wykazują również, iż ponad połowa brytyjskich Żydów w przypadku zwycięstwa Partii Pracy poważnie obawiałaby się o bezpieczeństwo swoich bliskich.

Czytaj także: Senator PiS wykluczony z partii za… “antysemityzm”

Jeremy Corbyn znany jest z propalestyńskich poglądów, a także z krytyki brytyjskich syjonistów. W przeszłości złożył wieniec na grobach Palestyńczyków, powiązanych z zamachem na izraelskich sportowców na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium w 1972 roku.

Ponadto Partia Pracy nie przyjęła pełnej definicji antysemityzmu, ustalony przez Międzynarodowy Sojusz na rzecz Pamięci o Holocauście (IHRA). Partia uznała, iż definicja jest zbyt szeroka i ogranicza prawa Palestyńczyków do krytykowania Izraela.

pch24.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY