Prezes Fundacji Otwarty Dialog, która wzywała do “polskiego Majdanu” deportowana na Ukrainę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Ludmyla Kozlowsky, fot. Facebook

Ukrainka, prezes Fundacji Otwarty Dialog, Ludmiła Kozłowska wydalona z Polski i Unii Europejskiej. Polski rząd mści się na mojej żonie za moje działania – mówi przewodniczący rady Fundacji Otwarty Dialog Bartosz Kramek.

Kramek i jego żona Ludmiła Kozłowska z Ukrainy są działaczami Fundacji Otwarty Dialog, która wspierała ukraiński Majdan. Teraz wzywają oni do powtórki tego scenariusza w Polsce. To właśnie od nich wyszła inicjatywa realizacji 16-punktowego planu paraliżu państwa polskiego.

Polska wpisała Ludmiłę Kozłowską do Systemu Informacyjnego Schengen, co skutkuje natychmiastowym wydaleniem z Unii Europejskiej. Policjanci powiedzieli mi, że zwykle odpowiedź nachodzi w ciągu 12 godzin – mówi Kozłowska. – Ale w moim przypadku otrzymali odpowiedź w niecałe dwie godziny. Policjanci byli zdziwieni, że stało się to tak szybko. Chyba naprawdę komuś zależało na wyrzuceniu mnie z UE. Dziwne jest też to, że dany kraj zazwyczaj podaje przyczynę wydalenia. To ułatwia wydalanej osobie składanie apelacji. Tym razem nie podano żadnej przyczyny.

Polskie przepisy dotyczące informacji niejawnych dają taką możliwość, że ona nigdy się nie dowie, co legło u podstaw decyzji o wydaleniu jej z UE. Wynika to z ustawy o ochronie informacji niejawnych i kodeksu postępowania administracyjnego. Także przepisy ustawy o ochronie danych osobowych mające zastosowanie przy przetwarzaniu danych w SIS, dają podstawę do odmowy udzielenia informacji, gdy dokumenty są tajne – informuje mecenas Mądrzycki.

Czytaj więcej: Otwarty Dialog przyznaje się do współpracy z TV Republika i „Gazetą Polską”

Fundacja Otwarty Dialog przyznała, że współpracowała z podmiotami związanymi z George’em Sorosem. Jedną z nich była ukraińska International Renaissance Foundation, która jest zaliczana do sieci fundacji Sorosa. Kramek i jego żona Ludmiła Kozłowska z Ukrainy są działaczami Fundacji Otwarty Dialog, która wspierała ukraiński Majdan. Teraz wzywają oni do powtórki tego scenariusza w Polsce.

Przypomnijmy, że ukraiński Majdan skończył się obaleniem tamtejszej władzy, rozlewem krwi, wojną domową, utratą części terytorium, konfliktami z sąsiadami, zniszczeniem gospodarki i masową emigracją Ukraińców ze swojego kraju, m.in. do Polski i Rosji. Nowe ukraińskie władze blokują ekshumacje Polaków zamordowanych przez UPA na Wołyniu. Natomiast banderowscy zbrodniarze weszli oficjalnie do panteonu ukraińskich bohaterów narodowych.

MediaNarodowe/onet

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY