,,Autorytarny wódz” i przeciwnik komisji reprywatyzacyjnej – prawda o Śpiewaku [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. youtube.com

Dariusz Matecki, vloger oraz działacz Stowarzyszenia Koliber i ruchów pro-life opublikował na Twitterze film pt. ,,8 faktów o Janie Śpiewaku”. Z filmiku wynika, że kandydat na prezydenta Warszawy nie jest wcale tak antysystemowy jak go przedstawiają niektóre media.

Rozenek za Celińskiego. SLD zmienia kandydata na prezydenta Warszawy

 

Matecki przypomina m.in., że Śpiewak w przeszłości pomógł wygrać wybory na prezydenta stolicy Hannie Gronkiewicz-Waltz. Pracował też w sztabie Joanny Scheuring-Wielgus.

Ma on też związek ze środowiskami żydowskimi. W przeszłości działał w Żydowskiej Ogólnoposkiej Organizacji Młodzieżowej, a jego ojciec, Paweł Śpiewak – były poseł PO, jest obecnie dyrektorem Żydowskiego Instytutu Historycznego. Natomiast dziadek, w szczytowym okresie stalinizmu, pełnił funkcję redaktora Miesięcznika literackiego.


Śpiewak znany jest z tego, że ujawnił aferę reprywatyzacyjną w Warszawie. Mimo to, podobnie jak Hanna Gronkiewicz-Waltz, wielokrotnie krytykował on prace komisji sejmowej zajmującej się tą sprawą.

Kandydat na prezydenta stolicy jest związany z radykalnymi środowiskami lewicowymi. Do wyborów startuje z ramienia komitetu ,,Wolne Miasto Warszawa”. Jest popierany m.in. przez Partię Razem. Wcześniej był prezesem stowarzyszenia ,,Miasto Jest Nasze”. Odszedł z niego jednak w złej atmosferze. Działacz organizacji Jan Mencwel nazwał go ,,autorytarnym wodzem”, który chciał zrobić ze stowarzyszenia ,,lewacką organizację bojową”.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY