Liberalno-Społeczni – nowe koło Petru, Scheuring-Wielgus i Schmidt

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ twitter.com

Byli posłowie Nowoczesnej: Ryszard Petru, Joanna Scheuring-Wielgus i Joanna Schmidt powołali do życia nowe koło poselskie o nazwie Liberalno-Społeczni. Jak zapewnia Petru, to zalążek kolejnej partii politycznej.

Były prezes nowoczesnej o złożeniu wniosku o powołanie nowego koła poinformował na konferencji prasowej. – Nie ukrywamy, że jest to zalążek przyszłej partii politycznej, która będzie powołane tuż po wyborach samorządowych – stwierdził poseł. Petru będzie przewodniczącym koła.

Sejm – Będzie komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT

 

Scheuring-Wielgus podkreślała, że jego założenie było motywowane chęcią aktywnej pracy w Sejmie. – Każdy poseł niezrzeszony ma tylko 6 minut na całe posiedzenie Sejmu do wypowiadania się. My mieliśmy okazję na ostatnim posiedzeniu po raz pierwszy przetestować, jak to wygląda, teraz stwierdziliśmy, że chcemy częściej zabierać głos w ważnych sprawach – powiedziała posłanka.

Petru zaznaczył, że Liberalno-Społeczni będą się w najbliższym czasie zajmować trzema tematami. – Pierwszy to temat gospodarczy. Proponujemy, aby osoby prowadzące działalność gospodarczą, których przychód nie przekracza 80 tys. zł rocznie płaciły 500 zł składki ZUS i 8 proc. podatek dochodowy – oznajmił.

Druga kwestia, jak oświadczyła Schmidt, to rozdział Kościoła od państwa. Poinformowała, że koło włączy się w zbiórkę podpisów pod projektem ustawy w tej sprawie przygotowanym przez środowisko przewodniczącej Inicjatywy Polska Barbary Nowackiej.

Scheuring-Wielgus zapowiedziała natomiast akcję ,,Sprawdzam”. 2 lipca w Toruniu wraz z niepełnosprawnymi protestującymi ostatnio w Sejmie będzie sprawdzała jak działa ustawa wchodząca w życie dzień wcześniej. Zgodnie z jej założeniem osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności będą mogły korzystać ze świadczeń poza kolejnością. – Jesteśmy zwolennikami polityki odpowiedzialnie społecznie, dlatego 2 lipca sprawdzimy, jak w rzeczywistości działa ustawa PiS, która miała poprawić dostępność osób z niepełnosprawnościami do rehabilitantów, lekarzy – powiedziała posłanka.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY