Opole – Antykatolicka, promująca aborcję i homoseksualizm piosenka na koncercie Debiutów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Tęczowa flaga, czarny protest i antykatolickie bluźnierstwa – to niektóre z motywów wykorzystanych przez zespół Girls on Fire w teledysku do piosenki ,,Siła kobiet”. Utwór został zakwalifikowany do koncertu Debiutów podczas 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Tegoroczny opolski festiwal rozpocznie się 8 czerwca. Tego dnia odbędzie się koncert Debiutów. Jednym z wykonawców, którzy tam wystąpią jest zespół Girls on Fire. Jest to damskie trio z Wrocławia. Grupa w 2017 r. wydała swój debiutancki album ,,Siła kobiet”. Tytułowy utwór Girls on Fire wykonają w Opolu.

Ziobro: Przesłanka eugeniczna niekonstytucyjna

 

W internecie znajduje się teledysk do tej piosenki. Klip odnosi się do historii ruchu feministycznego. Wspomniane w nim zostały wydarzenia takie, jak nadanie kobietom praw wyborczych w Wyoming w 1869 r. Pojawia się w nim także data 3 października 2016 r., czyli dzień kiedy przez Polskę przetoczyły się Czarne Protesty. Na filmie widać też inne odniesienia do ruchu proaborcyjnego, takie, jak kobieta w czarnym stroju i pod czarnym parasolem, czy inna kobieta trzymająca wieszak i udająca, ze gra na gitarze. Widzimy także kobietę w arabskim stroju z kartką z napisem #Czarny Protest oraz inną ze znieważającym znak Polski Walczącej symbolem ,,Polka Walcząca”.

Teledysk odnosi się również do postulatów środowisk LGBT. Pojawia się na nim bowiem tęczowa flaga.

Nie zabrakło symboliki antykatolickiej. Jedna z występującym w niej kobiet pojawia się w stroju papieskim, co nawiązuje do legendarnej papieżycy Joanny, która rzekomo w IX w. miała zasiadać na Stolicy Piotrowej. Trzyma ona rysunek macicy oraz wieszak. W filmie widać również rozwścieczoną kobietę z tekturowym krzyżem w ręku oraz inną, w ciąży, jedzącą cukierki z pudełka z napisem ,,72 h”, co może sugerować pigułki wczesnoporonne.

W nagraniu co rusz pojawiają się też półnagie kobiety. Jedna z nich stylizowana jest na feministyczną aktywistkę, takie jak te z ukraińskiego ,,Femenu”, zaś inna przypomina biblijną Ewę z wytatuowanym na szyi wężem. Z resztą motyw nadgryzionego jabłka także przewija się przez wideoklip. Wulgarnego charakteru teledyskowi nadaje pokazywany co chwila przez grające w nim aktorki środkowy palec.

Piosenka promująca takie ,,wartości” zaprezentowana zostanie na festiwalu organizowanym przez TVP. W internecie znajduje się petycja do prezesa Telewizja Jacka Kurskiego wyrażająca sprzeciw wobec występu zespołu Girls on Fire.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY