Włochy nie będą uznawały ,,małżeństw” homoseksualnych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ dw.com

Homoseksualne ,,małżeństwa”, które Włosi zawrą za granicą, nie będą mogły być zarejestrowane w kraju – orzekł Sąd Najwyższy.

Obywatele Włoch będą mieli możliwość rejestracji cywilnych związków partnerskich, ale nie jednopłciowych ,,małżeństw”. Decyzja sądu odnosi się do apelacji złożonej przez Włocha i Brazylijczyka, którzy wzięli ,,ślub” w 2012 r. w Brazylii, a rok później w Portugalii. Ich wniosek o rejestrację ,,małżeństwa” w Mediolanie został odrzucony. Para zgłosiła sprawę do sądu.

Węgorzewo – Antyaborcyjny plakat zgodny z prawem

 

Sędziowie odnieśli się do wcześniejszego orzeczenia sądu apelacyjnego. Stwierdza ono, że włoskie prawo uznaje ,,małżeństwa” homoseksualne wyłącznie za związki partnerskie, niezależnie od tego, czy zostały one zawarte przed, czy po legalizacji takich związków we Włoszech w 2016 r.

– Małżeństwa osób tej samej płci nie odpowiadają modelowi małżeństwa zarysowanemu w naszym systemie prawnym – stwierdzili sędziowie. Dodali, że włoskie prawo daje praktycznie takie same prawa osobom pozostającym w homoseksualnych związkach partnerskich, jak małżonkom, z wyjątkiem możliwości adopcji.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY