Niemcy za przywróceniem kontroli na granicy z Polską

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / fot. http://nadodrzanski.strazgraniczna.pl

Ponad 40 proc. Brandenburczyków chce przywrócenia kontroli granicznych z Polską – wynika z sondażu Infratest dimap, który opisuje Deutsche Welle.

Na potrzeby badania skontaktowano się telefonicznie z tysiącem losowo wybranych mieszkańców Brandenburgii uprawnionych do głosowania.

Czytaj także: PiS traci koalicjanta. Do wyborów pójdą z Pawłem Kukizem

42 proc. Brandenburczyków opowiedziało się, za przywróceniem stałych kontroli granicznych. Jednocześnie tylko 12 proc. ankietowanych przyznało, że po przystąpieniu Polski do strefy Schengen było w jakiś sposób osobiście poszkodowanych. Dwie trzecie ankietowanych stwierdziło, że nie odczuło żadnych zmian.

Przeciwko wprowadzeniu stałych kontroli granicznych opowiedziało się 51 proc. badanych. Jedna trzecia mieszkańców regionu przygranicznego (33 proc.) stwierdziła, że odniosła osobiste korzyści z otwarcia granicy. W pozostałej części Brandenburgii deklarowało to już tylko 17 proc. respondentów – informuje DW.

Badanie wykazało, że przywrócenie kontroli granicznych popierają w większości zwolennicy skrajnie prawicowej Alternatywy dla Niemiec (AfD) oraz mieszkańcy Brandenburgii z niższym wykształceniem (48 proc.).

DORZECZY

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY