Elity III RP atakują narodowców z MW i ONR: “Jedziemy z nimi”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

ONR w Stoczni Gdańskiej zorganizował swój centralny rocznicowy zjazd, a Młodzież Wszechpolska pielgrzymowała na Jasną Górę. To nie spodobało się tzw. elicie III RP.

14 kwietnia 1934 roku założony został Obóz Narodowo-Radykalny. Narodowcy świętowali w Gdańsku symboliczną 84. rocznicę powstania ONR. Tego samego dnia Młodzież Wszechpolska zorganizowała Narodową Pielgrzymkę na Jasną Górę, aby modlić się do Maryi o pomyślność dla Polski i obozu narodowego.

“Jedziemy z nimi”

Jednym z pierwszych którzy zaatakowali narodowców był Jarosław Kuźniar, który nazwał ONR “naziolami”.

 

To rozpoczęło falę ataków. A największy z nich przypuścił Lech Wałęsa i Władysław Frasyniuk, byli opozycjoniści zapowiadali delegalizację organizacji narodowych.

 

Atak Adamowicza

Atak na ONR przypuścił także prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który powiedział napisał na Facebooku oświadczenie, a jeszcze tego samego dnia zorganizował w Gdańsku konferencję prasową. Zapowiedział kontrdemonstrację, aby “pokazać, że Gdańsk to miasto tolerancji” i obiecał, że będzie dążył do delegalizacji ONR. Podkreślił też, że we wniosku rejestrującym zgromadzenie nie było nazwy ONR, ale osoba prywatna, gdyby wiedział że to byli narodowcy nie pozwoliłby na przemarsz.

Na konferencję Adamowicza zareagował Tomasz Kalinowski, rzecznik ONR:

Adamowicz mówi, że nie wiedział o naszej demonstracji, nie wiedział też pewnie o Amber Gold, o korupcji w Ratuszu i o swoich mieszkaniach też pewnie nie wie. Ten człowiek chce cenzurować debatę publiczną, dla takich jak on nie powinno być miejsca w polityce.

Wyrugować narodowców

Kolejnym “autorytetami”, którzy oburzyli się na obecność legalnie działającej organizacji w sali, która związana jest z ruchem Solidarności byli politycy opozycji.

Oraz znana szczególnie w USA dziennikarka, a prywatnie żona Radosława Sikorskiego, Anne Applebaum.

 

Jak widać ataki skierowane w narodowców mają już charakter masowy. Politycy i dziennikarze liberalni dążą do całkowitego wyrugowania z przestrzeni politycznej polskich narodowców.

MEDIANARODOWE

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY