Udostępniono statystyki skazanych we Francji terrorystów – 100% to muzułmanie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. dziennikzwiazkowy.pl

Francuskie media udostępniły wyniki badań 137 osób skazanych za terroryzm. 100% z nich to muzułmanie, co ciekawe 74% z urodzenia, a aż 26% nawróconych.

Wyniki pokazują, że muzułmanie wyróżniają się niższym poziomem wykształcenia i integracji zawodowej, wyższym poziomem ubóstwa, wyższym zaangażowaniem w przestępczość i bliższymi stosunkami w regionie Maghrebu i Afryki subsaharyjskiej niż średnia francuskiej populacji.

Jak podaje Adam Gwiazda – Średni wiek skazanych za terroryzm to 26 lat. 58% z nich to bezrobotni, 40% mieszka w tzw. blokowiskach, aż 69% posiada obywatelstwo francuskie.

Adam Gwiazda dodaje, że we Francji statystyki etniczne, religijne etc. są zakazane. Grozi za to 300 000 € grzywny i 5 lat więzienia. (§ 226-19, ust. o CNIL). Kwestia wyników badań jest jednak komentowana we francuskim społeczeństwie ponieważ ​​kilkadziesiąt skazanych za terroryzm powinno zostać zwolnionych w ciągu najbliższych dwóch lat.

Czytaj więcej: Francja: Do 2020 roku ma wyjść na wolność ok. 500 islamistów

Francuski portal ifri.org pokazał tylko kilka wyników badań. Zostały one zrealizowane na podstawie źródeł sądowych. Można je zobaczyć pod tym linkiem: KLIK

ifri.org/Twitter

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY