REKLAMA

Francja: Do 2020 roku ma wyjść na wolność ok. 500 islamistów

Francja: Do 2020 roku ma wyjść na wolność ok. 500 islamistów

We Francji kończą się wyroki wielu skazanych za terroryzm. Jak informują francuskie media do 2020 roku ma wyjść na wolność około 500 islamistów.

REKLAMA

Jak podkreśla Adam Gwiazda – Do tego trzeba dodać 1500 kryminalistów podejrzanych o radykalizację za kratami czyli o przejście na radykalny islam (do terroryzmu włącznie).

Portal challenges dodaje, że islamiści to nie tylko problem francuskich, ale także europejskich służb. Stoją one w obliczu nowych zagrożeń ze strony zatrzymanych, przygotowują się do zbliżającego się uwolnienia setek skazanych za akty islamskiego terroryzmu.

Czytaj więcej: Francja: Policja ewakuuje z bazyliki bojówkę nielegalnych imigrantów i komunistów

Sprawę komentuje jeden z funkcjonariuszy, który chciał pozostać anonimowy – Spodziewamy się, że pierwsze wyjścia skazanych za ataki terrorystyczne odbędą się na wiosnę tego roku. Stanowią oni potencjalne zagrożenie i traktujemy bardzo poważnie.

Problem wychodzących na wolność islamistów ma jednak wiele krajów UE, które masowo przyjęły „uchodźców”. W Holandii prawnik Andre Seebregts, który brał udział w sprawach sądowych kilku dżihadystów, skazanych na kary więzienia, a ostatnio zwolnionych, informuje, że istnieje ryzyko ponownego ataku. Żaden z moich klientów nie brał udziału w programie rehabilitacji – powiedział AFP. Niebezpieczeństwo ponownej radykalizacji pozostaje.

challenges.fr

REKLAMA

Komentarze