Partnerstwo i porozumienie – projekt ochrony ukraińskich pracowników

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ sputniknews.com

Organizacje biznesowe z Polski i Ukrainy mają wspólnie zadbać o warunki pracy zatrudninych w Polsce Ukraińców – informuje Rzeczpospolita. Projekt nosi nazwę ,,Partnerstwo i porozumienie”.

Inicjatywa ma ruszyć w kwietniu. Łączy ona organizacje pracodawców, przedsiębiorców i agencji zatrudnienia z obu krajów.

Nasz system zatrudniania obcokrajowców jest fikcją. Polskę zalewają Ukraińcy – taki wniosek płynie z najnowszych ustaleń NIK

 

Chcemy zmobilizować partnerów, w tym Państwową Inspekcję Pracy i polskie organizacje pracodawców, by w obu krajach promować dobre standardy rekrutacji i zatrudnienia Ukraińców. To zwiększy atrakcyjność pracy w Polsce dla fachowców i specjalistów z Ukrainy – wyjaśnia prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej Jacek Piechota.

Chcemy zmobilizować partnerów, w tym Państwową Inspekcję Pracy i polskie organizacje pracodawców, by w obu krajach promować dobre standardy rekrutacji i zatrudnienia Ukraińców. To zwiększy atrakcyjność pracy w Polsce dla fachowców i specjalistów z Ukrainy – Jacek Piechota

 

Partnerem Izby w tym projekcie jest Ogólnoukraińskie Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia.

W Polsce pracuje ok. miliona imigrantów z Ukrainy.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY