Papież otworzył presynod młodzieży: “Tutaj zostawiamy nieśmiałość za drzwiami”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ojciec Święty

Papież Franciszek / fot. Jeffrey Bruno, wikimedia commons

W dniu dzisiejszym w Rzymie rozpoczęło się presynodalne spotkanie poprzedzające październikowy synod biskupów. Wydarzenie zgromadziło ponad 300 młodych ludzi.

Spotkanie zatytułowane “Rozmawiajmy razem” zgromadziło nie tylko młodzież katolicką, ale też przedstawicieli innych religii oraz osoby niewierzące. Zostali oni wybrani przez diecezje, seminaria, stowarzyszenia, szkoły i uniwersytety.

Obrady trwać będą przez tydzień, a ich owocem ma być dokument podsumowujący prace zgromadzenia, który w październiku trafi do ojców Synodu Młodych. Synod obradować będzie pod hasłem “Młodzi ludzie, wiara i rozeznanie powołania”.

Czytaj także: Benedykt XVI: “Papież Franciszek jest człowiekiem o głębokiej formacji filozoficznej i teologicznej”

Mówić odważnie- apelował papież do młodzieży zgromadzonej w audytorium Papieskiego Kolegium Maria Mater Ecclesiae- Tutaj zostawiamy nieśmiałość za drzwiami- dodał.

Franciszek przypomniał również, iż wiele razy w historii Kościoła, Bóg zdecydował się przemawiać właśnie przez młodzież- Niektórzy uważają, że łatwiej byłoby trzymać was w bezpiecznej odległości, aby nie dać się sprowokować. Nie wystarczy wymienić kilku lapidarnych wiadomości lub udostępnić słodkie zdjęcia. Młodzi ludzie muszą być traktowani poważnie!- tłumaczył.

Warto przypomnieć również, iż jeszcze przed spotkaniem ponad 150 tys. młodych ludzi na całym świecie zostało poproszonych o wypełnienie kwestionariusza, w którym pytano ich o potrzeby, nadzieje i obawy dotyczące Kościoła, a także o wszelkie inne problemy, z którymi borykają się w codziennym życiu.

Pytanie tylko w jakim celu Kościół miały konsultować swoje nauczanie z przedstawicielami innych religii…

pch24.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY