REKLAMA

Benedykt XVI: “Papież Franciszek jest człowiekiem o głębokiej formacji filozoficznej i teologicznej”

Benedykt XVI: “Papież Franciszek jest człowiekiem o głębokiej formacji filozoficznej i teologicznej”

REKLAMA

Papież Franciszek jest człowiekiem o głębokiej formacji filozoficznej i teologicznej- w taki sposób pisze papież senior o swoim następcy w specjalnym liście do prefekta Sekretariatu ds. Komunikacji prał. Dario Viganò, przesłanym z okacji prezentacji serii książek “Teologia papieża Franciszka”.

Z zadowoleniem przyjmuję tę inicjatywę, która chce sprzeciwić się i zareagować na niemądry przesąd, według którego papież Franciszek jest człowiekiem praktycznym, pozbawionym szczególnej formacji teologicznej lub filozoficznej, podczas gdy ja byłbym jedynie teoretykiem teologii, który mało zrozumiał z konkretnego życia chrześcijańskiego dzisiaj- pisze Benedykt XVI.

Czytaj także: Kontrowersyjne słowa rabina: “Franciszek doskonale rozumie, jakie jest moje podejście do Jezusa, ja rozumiem jego”

Emerytowany papież podziękował również za dar 11 książek, które złożyły się na serię zredagowaną przez ks. Roberto Repole, przewodniczącego Włoskiego Towarzystwa Teologicznego.

REKLAMA

Niewielkie tomy słusznie ukazują, że Papież Franciszek jest człowiekiem o głębokiej formacji filozoficznej i teologicznej i dlatego pomagają zobaczyć wewnętrzną kontynuację między dwoma pontyfikatami, choć ze wszystkimi różnicami stylu i temperamentu- pisze emerytowany papież.

gosc.pl

Zobacz także:

 

REKLAMA

Komentarze