Podejrzani o zabójstwo Jaroszewiczów w rękach CBŚP

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ polityka.pl

Krakowskie Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało podejrzanych o zabójstwo małżeństwa Jaroszewiczów. Dwaj mężczyźni mają powiązania z tzw. gangiem karateków.

Do tych informacji dotarli dziennikarze  „Panoramy TVP2” i „Magazynu Kryminalnego 997”. Trzeci z podejrzanych przebywa już w areszcie w związku z innym postępowaniem. O 10 ma się odbyć w tej sprawie konferencja prasowa ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

ONR: Dość szkalowania narodowców! Onet ma 7 dni na usunięcie materiału wideo i przeproszenie albo pozwiemy go do sądu!

Jak podaje RMF FM w związku z zabójstwem byłego premiera i jego żony zatrzymane zostały cztery osoby. Jeden z nich miał ujawnić nowe informacje w sprawie zbrodni. Opowiedział o przygotowaniach oraz samym morderstwie, wskazał też konkretnych sprawców.

Piotr Jaroszewicz był premierem PRL w latach 1970-1980. On i jego żona Alicja Solska-Jaroszewicz zamordowani zostali 1 września 1992 r. w swoim domu na warszawskim Aninie. Bandyci zastrzelili kobietę, zaś Jaroszewicza udusili po wielogodzinnych torturach.

W 1994 r. zatrzymano czterech podejrzanych o morderstwo. Nie przyznali się do winy. W 1998 r. Sąd Wojewódzki w Warszawie uniewinnił ich ze względu na brak dowodów.

Tzw. ,,gang karateków” działał w Polsce w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych. Jego członkowie zajmowali się napadami na wille.

 

Zobacz też.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY