REKLAMA

ONR: Dość szkalowania narodowców! Onet ma 7 dni na usunięcie materiału wideo i przeproszenie albo pozwiemy go do sądu!

ONR: Dość szkalowania narodowców! Onet ma 7 dni na usunięcie materiału wideo i przeproszenie albo pozwiemy go do sądu!

REKLAMA

– Onet (tu sugestywnie dodano niemiecką flagę) ma 7 dni na usunięcie materiału wideo i przeproszenie naszego Stowarzyszenia, w innym przypadku pozew – czytamy na koncie twitterowym Obozu Narodowo-Radykalnego.

Sprawa dotyczy artykułu, który ukazał się na w/w portalu pod skandalicznym tytułem „To nie tylko problem współczesności. Polscy neonaziści działają od lat”.

REKLAMA

– W filmie został w bardzo sugestywny sposób ukazany problem nazizmu i podane zostały rzekome przykłady działania neonazistów w Polsce. Jako ilustrację do przykładów działania neonazistów i pojawiania się nazistowskich symboli wielokrotnie pojawiały się urywki zgromadzeń organizowanych przez Stowarzyszenie ONR, zostali ukazani jej członkowie oraz używane przez reprezentowaną przez nie symbole. W filmie podano także bezpośrednio nazwę. Całość filmu przedstawia mojego mocodawcę jako organizację neonazistowską – pisze w imieniu ONR adw. Marcin Iwanowski. – Materiał został skrajnie zmanipulowany i przyświecał mu jasny cel, wywołania u odbiorcy wrażenia, że Stowarzyszenie ONR jest organizacją neonazistowską, a tym samym pomówienia o takie właściwości, które mogą je w opinii publicznej narazić na utratę zaufania potrzebnego do prowadzenia działalności.

żródło: dzienniknarodowy.pl

zobacz także:

[NASZ WYWIAD] Magnuszewski (ONR): “Ich nienawiść w naszym kierunku wzmacnia nas”

REKLAMA

Komentarze