“Władza się zmieniła, a nadal rządzi jedna telewizja i ta sama gazeta” Przemówienia z Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

1 marca Młodzież Wszechpolska, Obóz Narodowo-Radykalny i Ruch Narodowy zorganizowały manifestację, aby upamiętnić Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości nie uszanowali jednak Obywatele RP oraz Antifa, która próbowała przeszkodzić w obchodach.

O godz. 19:00 przed Muzeum Żołnierzy Wyklętych na Rakowieckiej od okolicznościowych przemówień rozpoczęła się manifestacja.Manifestację rozpoczęto od odmówienia modlitwy Narodowych Sił Zbrojnych.

Jako pierwszy głos zabrał Robert Bąkiewicz, prezes stowarzyszenia “Marsz Niepodległości”

Przejdźmy dzisiaj spokojnie. Oddajmy cześć naszym bohaterom i bierzmy, jak najwięcej z ich życiorysów, z ich historii. Jak widzimy wyklętymi oni byli w ’45, w ’56, ’75, ’90 i są w 2018 – zaapelował

Ci ludzie, którzy stoją tam na przeciwko i blokują albo są spadkobiercami tamtego reżimu, albo są tak ogłupieni, żę nie wiedzą, o czym mówią. Miałem przyjemność posłuchać chwilę ich wypowiedzi. Oni do największych świętości, ludziom, którzy walczyli za Polskę, zarzucają najgorsze zbrodnie. Oni mówią o dążeniu do prawdy, kładą się na ulicy. My jesteśmy silni słowami tej modlitwy [modlitwa NSZ – przyp. red.], którą przed chwilą żeśmy wspólnie odmówili. Bo z nami jest nasza Hetmanka Matka Boża. My zwyciężymy, nasz naród zwycięży i nie podda się tej lewackiej swołoczy – powiedział Robert Bąkiewicz.

Następnie głos zabrał obecny na marszu Mieczysław Cebulski ps. “Ostry” z NSZ

Byłem w oddziale Narodowych Sił Zbrojnych “Czarnego” [chodzi o Mieczysława Kocyłowskiego ps. “Czarny” – przyp. red.], tak żeby o walce o Polsce nic nie mówić, tylko robić. W nagrodę dostałem dziesięć lat więzienia od władzy ludowej – powiedział kombatant.

Zobacz też: W Warszawie gorąco. “Drugie pokolenie UB blokuje Marsz Wyklętych” [WIDEO]

Po nim głos zabrał przedstawiciel Obozu Narodowo-Radykalnego

Całe nasze pokolenie jest wychowane w przekonaniu, że trzeba tylko brać i korzystać. Dlatego my narodowcy podnosimy ten sztandar Boga i Ojczyzny, nie w imię żadnej nienawiści, tylko po to, aby Polska była Polską.

Anarchiści prznieśli flagę czerwono-czarną i krzyczą No passaran. Krzyczą to samo, co czerwoni mordercy krzyczeli w Hiszpanii w latach 30, kiedy mordowali księży, kiedy gwałcili zakonnice, a małe dzieci obdzierali ze skóry.

Kto odrzuca męczeństwo i cierpienie nigdy nie zrozumie Polski. My Polacy tutaj stoi i marzniemy, w jakiś sposób też współcierpimy. Na tym to polega, aby przestać to odrzucać. Bo to właśnie Jezus Chrystus niósł swój krzyż. Mógł go odrzucić w każdej chwili, ale tego nie zrobił. Tak samo my naszej świętej wiary katolickiej, Boga i naszej pamięci nigdy nie odrzucimy. Bo gdy Bóg z nami, kto przeciwko nam.

Zobacz też: Awantura w Warszawie. Marsz Żołnierzy Wyklętych kontra neomarksiści [WIDEO]

Następnie głos zabrał prezes warszawskiej struktury Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Marzoch

Pamiętajmy, że patriotami, narodowcami nie możemy być tylko od święta, ale w codziennym życiu. Musimy pamiętać o naszych ideach, kiedy jesteśmy w domu, w pracy, w szkole, na uczelni. Wszędzie dawać swoim zachowaniem przykład jak najlepszej postawy. Tylko w ten sposób możemy godnie upamiętnić tych, którzy za murami tego więzienia [Więzienie przy ul.Rakowieckiej – przyp. red.] zginęli – powiedział Marzoch

Całość relacji z Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Warszawie znajduje się poniżej. Aby być na bieżąco z nowymi produkcjami subskrybuj nasz kanał na portalu YouTube!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY