Premier Izraela wzywa polskiego premiera na “pilną rozmowę”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Binjamin Netanjahu, obecny premier Izraela wspomina o “niezrozumieniu historii i braku wrażliwości”.  Mówi także “Słowa polskiego premiera są oburzające. Jest problem niezrozumienia historii i braku wrażliwości na tragedię naszych rodaków. Wkrótce będę z nim rozmawiał.

Po ostatniej wizycie w Monachium Mateusza Morawieckiego, Izrael huczy od “żydowskich sprawców Holokaustu” i nie może spokojnie przyjąć tej wypowiedzi. Na pilną rozmowę zaprosił polskiego premiera sam premier Izraela,  Binjamin Netanjahu.

Media działające w Izraelu od dziś piszą głównie o tej konferencji. W dzienniku “Haaretz” była wicepremier Izraela Tsipi Livini napisała: “Słowa Morawieckiego są niedopuszczalne, bo stawia na równi osoby, które brały aktywny udział w zabijaniu i i ofiary.” Gdy wrócimy jednak do prawdziwej wypowiedzi Morawieckiego, zauważymy, że jej sens skupia się na tym, iż w zabijaniu brali udział przedstawiciele wielu narodowości, zarówno żydowskiej, jak polskiej i ukraińskiej. Izrael jednak nie przyjmuje do wiadomości, że Żydzi nie są stuprocentowo niewinni.

Źródło: wp.pl

Czytaj także: Żydowskie media oburzone słowami Morawieckiego o “żydowskich sprawcach”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY