REKLAMA

Żydowskie media oburzone słowami Morawieckiego o „żydowskich sprawcach”

Żydowskie media oburzone słowami Morawieckiego o „żydowskich sprawcach”

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w Monachium, zapytany o nowelizację ustawy o IPN użył słów „żydowscy sprawcy”.

Dziennikarz Ronen Bergnan z izraelskiego „Yedioth Ahronoth” opowiedział premierowi historię swojej matki, Żydówki, prześladowanej podczas wojny przez Polaków. Zapytał, czy za tę historię opowiedzianą w Polsce zostałby przestępcą. „Nie będzie przestępstwem, jeśli ktoś powie, że byli polscy sprawcy Holokaustu. Tak jak byli żydowscy sprawcy, tak jak byli rosyjscy sprawcy, czy ukraińscy, nie tylko niemieccy.”-odpowiedział mu Morawiecki. Dziennikarza nie usatysfakcjonowała odpowiedź. Stwierdził, że nie neguje faktu, iż byli polscy sprawcy, jednak nie było takowych żydowskich i ukraińskich. Jest to jednak jawne zatajanie prawdy historycznej, gdyż nie od dziś wiemy, że szeregi niemieckiego SS zasilało dużo narodowości, także w dużej mierze żydowskiej.

REKLAMA

Po tej wypowiedzi w internecie pojawiło się dużo burzliwych komentarzy. Między innymi: „Premier Polski zaprzecza polskiemu współudziałowi w Holokauście porównując „polskich sprawców” do „żydowskich sprawców.”

źródło: rp.pl

 

REKLAMA

Komentarze