ONR pozwie Onet! Poszło o ten materiał

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
ONR

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. P. Bendkowski/kierunki.info.pl

Po głośnym reportażu “Superwizjera” TVN o neonazistach z Wodzisławia Śląskiego, w polskiej debacie znów powrócił temat delegalizacji ONR. Choć sami narodowcy jednoznacznie odcięli się od neonazimu, to w mediach nie brakuje publikacji próbujących łączyć tę organizację z postaciami pojawiającymi się w reportażu TVN.

ONR-owcy na wczorajszej konferencji prasowej komentowali już tę sprawę. Oprócz jednoznacznego potępienia postaw zaprezentowanych przez osoby występujące w reportażu TVN, narodowcy zarzucili PiS “uleganie środowiskom lewicowym”. Tomasz Kalinowski z ONR zasugerował nawet, że być może konieczne będzie powołanie nowej partii politycznej. Szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ.

Tymczasem już dzisiaj ONR-owcy poinformowali na swoim oficjalnym profilu na Twitterze, że zamierzają złożyć pozew przeciwko portalowi Onet. Poszło o materiał wideo jaki pojawił się w tym serwisie. W kontekście grupki neonazistów ze Śląska, zasugerowano, że również ONR jest związany tą ideologią.

Niemiecki Onet rażąco naruszył dobre imię naszego stowarzyszenia porównując nas w swoim materiale do neonazistów. Będziemy żądać przeprosin i 50 000 zł – czytamy na profilu ONR.


medianarodowe.com
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY