Rosja przygotowuje się do konfliktu zbrojnego? Putin nakazał wzmocnić system mobilizacyjny

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Putin nakazał wzmocnić rosyjski system mobilizacyjny. Polecił również opracowanie dodatkowych działań, które podwyższą gotowość.

Prezydent Rosji wskazał również na niedociągnięcia, które wykazały ćwiczenia Zapad2017. Zapad 2017 to rosyjsko-białoruskie manewry wojskowe. Brało w nich udział około 13 tys. żołnierzy. Scenariusz manewrów brzmiał – Próba destabilizacji sytuacji na Białorusi i wywołania konfliktu wewnątrz państwa związkowego przez siły fikcyjnych Wejsznorii, Besbarii i Lubenii.

W rezultacie ćwiczeń Zapad-2017 ujawnione zostały pewne braki. Trzeba je uważnie zbadać. Należy opracować dodatkowe kroki dotyczące podwyższenia gotowości mobilizacyjnej – powiedział Putin na spotkaniu z rosyjskim MONem. Na spotkaniu pojawiło się również kierownictwo przedsiębiorstw rosyjskiego przemysłu obronnego.

Co ciekawe, wraz z manewrami Zapad prowadzono także duże szkolenia obejmujące mobilizację rezerwistów i gospodarki narodowej. Decyzje Putina, jak zauważa portal defence24, mogą więc oznaczać przygotowanie do udziału w konflikcie o dużej intensywności.

Jeszcze we wrześniu pisaliśmy o tym, że Poroszenko oskarża Rosję o przygotowywanie się do wojny. W podobnym tonie wypowiadała się posłanka PiS, Krystyna Pawłowicz. Napisała m.in. Ogromna skala tych agresywnych rosyjskich manewrów może być w istocie przymiarką do rzeczywistego ataku, też na Polskę. Rocznica agresji Rosjan na Polskę 17 IX 1939r też przypadkiem jest w tym terminie…

MediaNarodowe/defence24.pl


Dodano w Bez kategorii

POLECAMY