REKLAMA

Poroszenko twierdzi, że Rosja przygotowuje się do wojny

Poroszenko twierdzi, że Rosja przygotowuje się do wojny

Poroszenko twierdzi, że Rosja przygotowuje się do wojny. Przemawiać mają za tym rosyjsko-białoruskie manewry Zapad 2017. 

Zapad 2017 to rosyjsko-białoruskie manewry wojskowe. Ma brać w nich udział około 13 tys. żołnierzy. Scenariusz manewrów brzmi – Próba destabilizacji sytuacji na Białorusi i wywołania konfliktu wewnątrz państwa związkowego przez siły fikcyjnych Wejsznorii, Besbarii i Lubenii.

REKLAMA

Wiceminister obrony Rosji, Aleksander Fomin powiedział, że ćwiczenia są nastawione na obronę przeciwko terroryzmowi. Poroszenko twierdzi natomiast, że jest to tylko przykrywka.

Poroszenko podkreślał, że Rosja nie tylko nie wycofa się z Krymu i Donbasu, ale już planuje działania wojenne. Za przykład podaje ćwiczenia Zapad 2017. Poroszenko powiedział – Siedem tysięcy platform kolejowych z żołnierzami i sprzętem wojskowym przybliża się do granic z Ukrainą. Nie ma żadnych gwarancji, że po zakończeniu manewrów powrócą do Rosji.

Co ciekawe w Polsce, w podobnym tonie wypowiada się posłanka PiS, Krystyna Pawłowicz. Napisała m.in. Ogromna skala tych agresywnych rosyjskich manewrów może być w istocie przymiarką do rzeczywistego ataku, też na Polskę. Rocznica agresji Rosjan na Polskę 17 IX 1939r też przypadkiem jest w tym terminie…

onet.pl

REKLAMA

Komentarze