Poseł PiS do ukraińskiego Otwartego Dialogu: wynocha z Polski!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. facebook.com

Poseł PiS Stanisław Pięta twierdzi, że ukraińska Fundacja Otwarty Dialog, powiązana z George’em Sorosem, powinna opuścić Polskę.

Niedawno kierowana przez Ukrainkę Ludmiłę Kozłowską fundacja zamieściła apel wzywający do powtórki krwawego scenariusza znanego z kijowskiego Majdanu. Jego autorem jest mąż Kozłowskiej, Bartosz Kramek. Oboje wcześniej byli zaangażowani w popieranie obalania władz Ukrainy.

Działalność ukraińskiej fundacji nie spodobała się posłowi PiS Stanisławowi Pięcie. Pochodzący z Podbeskidzia parlamentarzysta w ostrych słowach nawoływał do zaprzestania działalności Fundacji Otwarty Dialog w Polsce. „Wynocha z Polski!” – napisał na Twitterze Pięta.

 

„Nie mielibyśmy oczywiście nic przeciwko wsparciu ze strony Georga Sorosa – jednego z najbardziej zasłużonych filantropów naszych czasów” – deklarowała niedawno Fundacja Otwarty Dialog. Na profilu Bartosza Kramka na Facebooku Fundacja Otwarty Dialog przyznała, że współpracowała z podmiotami związanymi z George’em Sorosem. Jedną z nich była ukraińska International Renaissance Foundation, która jest zaliczana do sieci fundacji Sorosa.

Jednak w czasie ukraińskiego Majdanu szereg polityków PiS współpracował z fundacją, o czym informuje FOD na swojej stronie. Zaliczają się do nich między innymi Michał Dworczyk, Małgorzata Gosiewska, Adam Lipiński, Piotr Pyzik, Krzysztof Maciejewski czy Tadeusz Woźniak.

„Fundacja Otwarty Dialog przez kilka lat miała przyjemność współpracy z licznymi parlamentarzystami Prawo i Sprawiedliwość, wśród których znajdowali się m. in. Adam Lipiński, Małgorzata Gosiewska, Tadeusz Woźniak, Krzysztof Maciejewski, Piotr Pyzik, Michał Dworczyk. Na przestrzeni ostatnich kilku lat uczestniczyli oni w misjach obserwacyjnych na Ukrainie, w Rosji i Kazachstanie. Razem wspieraliśmy protestujących na Majdanie” – można przeczytać na profilu Fundacji Otwarty Dialog na Facebooku.

Przypomnijmy, że ukraiński Majdan skończył się obaleniem tamtejszej władzy, rozlewem krwi, wojną domową, utratą części terytorium, konfliktami z sąsiadami, zniszczeniem gospodarki i masową emigracją Ukraińców ze swojego kraju, m.in. do Polski i Rosji.

Twitter.com / MediaNarodowe.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY