REKLAMA

Ludzie Gwiazdowskiego chcą ściągnąć 15 mln imigrantów: „Inaczej nie dogonimy Zachodu”

Ludzie Gwiazdowskiego chcą ściągnąć 15 mln imigrantów: „Inaczej nie dogonimy Zachodu”

REKLAMA

Fundacja Warsaw Enterprise Institute opublikowała raport, w którym zakłada zwiększenie liczby ludności Polski do 50 mln w ciągu 31 lat. Sposobem na to ma być ułatwienie osiedlania się w Polsce imigrantów.

WEI w swoim raporcie wymienia sposoby na ograniczenie kryzysu demograficznego w Polsce. Mają do nich należeć m.in. zwiększenie liczby żłobków, przedszkoli, czy świetlic oraz zmniejszenie obciążeń płacy podatkami, co ma skutkować ograniczeniem emigracji Polaków.

Najbardziej kontrowersyjny jest jednak postulat „przeprowadzania mądrej absorpcji imigrantów, przede wszystkim z krajów sąsiadujących z Polską”. Instytut proponuje uproszczenie procedur zatrudniania cudzoziemców, czy stworzenie warunków zamieszkania dla rodzin imigrantów. WEI chce również przyspieszenia ścieżki uznawania kwalifikacji zawodowych obcokrajowców, uproszczenie procedury kart stałego pobytu, czy wprowadzenia kursów języka polskiego.

[WYDARZENIE] Warszawa: Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

REKLAMA

Raport Instytutu zakłada zwiększenie liczby ludności o 11,5 mln względem stanu obecnego i o 16 mln względem prognoz demograficznych. Oznacza to ściągnięcie do Polski między 10 a 15 mln imigrantów w ciągu 30 lat.

Warsaw Enterprise Institute kreuje się często na instytucję prawicową i wolnorynkową. Jest powiązany z liberalnym Centrum Adama Smitha oraz Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców.

Raport dostępny jest TUTAJ.

REKLAMA

Komentarze