REKLAMA

Żołnierz zatrzymany za wtargnięcie na posesję premiera Kanady

Żołnierz zatrzymany za wtargnięcie na posesję premiera Kanady

Na rządową posesję, gdzie m.in. swój dom ma obecny Premier Kanady Justin Trudeau wtargnął żołnierz z bronią w ręku. Według kanadyjskich mediów zatrzymany staranował bramę wjazdową, a po dwóch godzinach został aresztowany w szklarni. Mężczyzna miał również przy sobie list, choć jego treść nie jest znana.

REKLAMA

Kanadyjskie media poinformowały o niecodziennym zdarzeniu na terenie posesji rządowej przy 1 Sussex Drive w Ottawie, gdzie mieści się Rideau Cottage, czyli rezydencja premiera Justina Trudeau. W tym samym kompleksie znajduje się również rezydencja generalnego gubernatora z nadania królowej Elżbiety II, tzw. Rideau Hall, gdzie zamieszkuje od 2017 roku Julie Payette.

Zobacz także: Powstanie komisja ds. klimatu

Nieznany mężczyzna wtargnął na tą posesję taranując wcześniej samochodem bramę wjazdową. Następnie po dwóch godzinach został zatrzymany w jednej ze szklarni. Aresztowany okazał się być żołnierzem oraz miał przy sobie broń i list – jego treść nie została ujawniona.

Żołnierz jest członkiem formacji wojskowych w stanie spoczynku, lecz służących w rezerwie na północy Kanady. Warto nadmienić, iż na terenie rezydencji w tamtym czasie nie było samego premiera i członków jego rodziny.

wp

REKLAMA

Komentarze