Żołnierz zatrzymany za wtargnięcie na posesję premiera Kanady

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. @Wikipedia

Na rządową posesję, gdzie m.in. swój dom ma obecny Premier Kanady Justin Trudeau wtargnął żołnierz z bronią w ręku. Według kanadyjskich mediów zatrzymany staranował bramę wjazdową, a po dwóch godzinach został aresztowany w szklarni. Mężczyzna miał również przy sobie list, choć jego treść nie jest znana.

Kanadyjskie media poinformowały o niecodziennym zdarzeniu na terenie posesji rządowej przy 1 Sussex Drive w Ottawie, gdzie mieści się Rideau Cottage, czyli rezydencja premiera Justina Trudeau. W tym samym kompleksie znajduje się również rezydencja generalnego gubernatora z nadania królowej Elżbiety II, tzw. Rideau Hall, gdzie zamieszkuje od 2017 roku Julie Payette.

Zobacz także: Powstanie komisja ds. klimatu

Nieznany mężczyzna wtargnął na tą posesję taranując wcześniej samochodem bramę wjazdową. Następnie po dwóch godzinach został zatrzymany w jednej ze szklarni. Aresztowany okazał się być żołnierzem oraz miał przy sobie broń i list – jego treść nie została ujawniona.

Żołnierz jest członkiem formacji wojskowych w stanie spoczynku, lecz służących w rezerwie na północy Kanady. Warto nadmienić, iż na terenie rezydencji w tamtym czasie nie było samego premiera i członków jego rodziny.

wp

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY