REKLAMA

Zniesienie obowiązku noszenia maseczek od jutra? Minister Szumowski zapowiada gwałtowne zmiany

Zniesienie obowiązku noszenia maseczek od jutra? Minister Szumowski zapowiada gwałtowne zmiany

Jak informuje Polska Agencja Prasowa na twitterze oraz Ministerstwo Zdrowia, na dniach mamy być poinformowani o zniesieniu przymusu zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. W poniedziałek rano na antenie Polsat News minister oświadczył : „myślę, że dzisiaj lub jutro zapadnie decyzja ws. zniesienia obowiązku noszenia maseczek na ulicach”.

W dniu dzisiejszym czyli 25 maja w mediach pojawiła się informacja o zniesieniu obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeniu publicznej.

Zobacz także : A.Mandrela o księdzu J.Zatorze-Przytockim. Historia męczeństwa polskiego duchownego [WIDEO]

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski powiedział o pojedyńczych województwach, które jego zdaniem podwyższają statystyki dotyczące zachorowań na covid-19. W ciągu ostatniej doby nie odnotowano żadnego śmiertelnego przypadku. Według Ministra zniesienie obowiązku noszenia maseczek dotyczyć będzie przestrzeni otwartych takich jak parki czy chodniki. Obowiązek zostanie podtrzymany w przestrzeniach zamkniętych takich jak sklepy, biurowce lub galerie handlowe. Strona rządowa tłumaczy to ogólnym zmniejszeniem rozprzestrzeniania się wirusa. Z drugiej strony mówi o wzroście zachorowań w poszczególnych województwach, tak zwanych ogniskach zapalnych. Oficialne oświadczenie Ministerstwa Zdrowia wraz ze szczegółami mają być przedstawione dzisiaj lub jutro.

Zobacz także : Rząd szykuje się do wznowienia ruchu lotniczego. Do tych państw będziemy mogli polecieć

REKLAMA

Komentarze