Zniesienie obowiązku noszenia maseczek od jutra? Minister Szumowski zapowiada gwałtowne zmiany

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Jak informuje Polska Agencja Prasowa na twitterze oraz Ministerstwo Zdrowia, na dniach mamy być poinformowani o zniesieniu przymusu zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. W poniedziałek rano na antenie Polsat News minister oświadczył : “myślę, że dzisiaj lub jutro zapadnie decyzja ws. zniesienia obowiązku noszenia maseczek na ulicach”.

W dniu dzisiejszym czyli 25 maja w mediach pojawiła się informacja o zniesieniu obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeniu publicznej.

Zobacz także : A.Mandrela o księdzu J.Zatorze-Przytockim. Historia męczeństwa polskiego duchownego [WIDEO]

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski powiedział o pojedyńczych województwach, które jego zdaniem podwyższają statystyki dotyczące zachorowań na covid-19. W ciągu ostatniej doby nie odnotowano żadnego śmiertelnego przypadku. Według Ministra zniesienie obowiązku noszenia maseczek dotyczyć będzie przestrzeni otwartych takich jak parki czy chodniki. Obowiązek zostanie podtrzymany w przestrzeniach zamkniętych takich jak sklepy, biurowce lub galerie handlowe. Strona rządowa tłumaczy to ogólnym zmniejszeniem rozprzestrzeniania się wirusa. Z drugiej strony mówi o wzroście zachorowań w poszczególnych województwach, tak zwanych ogniskach zapalnych. Oficialne oświadczenie Ministerstwa Zdrowia wraz ze szczegółami mają być przedstawione dzisiaj lub jutro.

Zobacz także : Rząd szykuje się do wznowienia ruchu lotniczego. Do tych państw będziemy mogli polecieć

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY