Znamy najważniejsze ustalenia nowej umowy koalicyjnej. Kaczyński nie zostanie wicepremierem?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Podczas wspólnej konferencji prasowej, liderzy trzech partii współtworzących Zjednoczoną Prawicę podpisali nową umowę koalicyjną. Jej szczegóły Polskiej Agencji Prasowej ujawniła rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska. Co ciekawe, w dokumencie nie znalazł się zapis, wedle którego Jarosław Kaczyński ma zostać wicepremierem.

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska zdradziła kilka szczegółów dotyczących nowej umowy koalicyjnej, jaką podczas wspólnej konferencji podpisali Jarosław Gowin, Jarosław Kaczyński oraz Zbigniew Ziobro

Wspólny start Porozumienia, Solidarnej Polski, Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości akcentowała, iż ugrupowania na mocy nowej umowy koalicyjnej, będą konsultowały ze sobą pomysły o charakterze legislacyjnym. Posłanka PIS-u dodała, że nad sferą legislacyjną czuwać będzie Rada Koalicji. Do organu należeć ma 2-3 przedstawicieli Solidarnej Polski i Porozumienia, a także kierownictwo PIS-u.

Reprezentantka formacji Jarosława Kaczyńskiego podkreśliła, że Porozumieniu oraz Solidarnej Polsce przypadnie po jednym ministrze i trzech wiceministrach.

Co najważniejsze, umowa zawiera zapis tyczący się wspólnego startu w wyborach:-Strony ustalają, że w kolejnych wyborach do Sejmu, Senatu, sejmików, rad miast, parlamentu europejskiego, parlamentarzyści i radni Porozumienia i Solidarnego Polski otrzymają takie same miejsca na listach, co w ostatnich wyborach do tych organów- poinformowała Czerwińska.

W dokumencie, nie znalazł się jednak zapis dotyczący Jarosława Kaczyńskiego. Wedle nieoficjalnych informacji oraz słów wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, do rządu wejść ma prezes Prawa i Sprawiedliwości. Doświadczony polityk objąłby funkcję wicepremiera oraz nadzór na resortami siłowymi oraz ministerstwem sprawiedliwości.

Gazeta.pl

Czytaj także: Marszałek Senatu Tomasz Grodzki chce zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego:” sprawa robi się pilna”

Czytaj także:Ostra dyskusja Andrzeja Dudy i Marka Borowskiego

Zobacz także: Radosław Sikorski o zmianach w Zjednoczonej Prawicy:”Jarosław Kaczyński powinien zostać premierem”

Oglądaj na kanale:”Media Narodowe”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY