REKLAMA

Ziobro przedstawia zarzuty Leszkowi Cz. Zaprasza tajemniczo na południową konferencję

Ziobro przedstawia zarzuty Leszkowi Cz. Zaprasza tajemniczo na południową konferencję

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro dzisiaj rano podczas krótkiej konferencji prasowej zapowiedział, że Prokuratura Regionalna w Warszawie wystąpiła z wnioskiem o przedstawienie zarzutów Leszkowi Cz. Związane są one z malwersacją finansową w Idea Banku. Zaprosił również na południowy briefing, gdzie odniesie się do bieżących problemów politycznych.

REKLAMA

Zbigniew Ziobro podczas porannej konferencji prasowej potwierdził medialne doniesienia o tym, iż Prokuratura Regionalna w Warszawie wystąpiła z wnioskiem o przedstawienie zarzutów Leszkowi Cz. za oszustwa finansowe klientów Idea Banku.

„Miliarderowi, który jako przewodniczący rady nadzorczej Idea Banku w okresie objętym zarzutem – zdaniem prokuratury mając świadomość bezprawnych działań, nie dopełniając obowiązku rzetelności i uczciwości, do jakich był zobowiązany (…) – doprowadził do narażenia na szkodę wielkich rozmiarów bardzo wielu klientów Idea Banku” – powiedział minister sprawiedliwości.

Zobacz także: Posłowie Solidarnej Polski odpierają zarzuty:” To my zaostrzyliśmy kary za znęcanie się nad zwierzętami”

Podkreślił również gotowość do wystawienia za podejrzanym listu gończego, jeżeli sąd wyda takie postanowienie – „Ta afera pokazuje, że nie może być tak, że osoby niezwykle wpływowe, osoby bardzo majętne mogą czuć się bezkarne, wtedy, kiedy dopuszczają na przestępstw, zwłaszcza na wielką skalę, w stosunku do bardzo wielu Polaków. Prokuratura, którą kieruję, zawsze będzie w sposób pryncypialny kierować się właśnie takimi zasadami – wobec każdego” – zapewnił Ziobro.

Dymisja ministra sprawiedliwości?

Równocześnie zaprosił zgromadzonych dziennikarzy na briefing zaplanowany na 12:30, na którym szerzej odpowie na pytania mediów o bieżący stan koalicji rządzącej – „Zapraszam na konferencję prasową, która odbędzie się dzisiaj jeszcze w Ministerstwie Sprawiedliwości, gdzie odniosę się do spraw natury politycznej” – powiedział.

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy pojawił się po głosowaniu w Sejmie nad projektem noweli ustawy dotyczącej ochrony zwierząt. Mimo dyscypliny podczas głosowania, przeciw niej opowiedziało się 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski oraz dwóch Porozumienia, a 15 innych posłów partii Jarosława Gowina wstrzymało się od głosu.

interia/pap

REKLAMA

Komentarze