Ziobro przedstawia zarzuty Leszkowi Cz. Zaprasza tajemniczo na południową konferencję

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro dzisiaj rano podczas krótkiej konferencji prasowej zapowiedział, że Prokuratura Regionalna w Warszawie wystąpiła z wnioskiem o przedstawienie zarzutów Leszkowi Cz. Związane są one z malwersacją finansową w Idea Banku. Zaprosił również na południowy briefing, gdzie odniesie się do bieżących problemów politycznych.

REKLAMA

Zbigniew Ziobro podczas porannej konferencji prasowej potwierdził medialne doniesienia o tym, iż Prokuratura Regionalna w Warszawie wystąpiła z wnioskiem o przedstawienie zarzutów Leszkowi Cz. za oszustwa finansowe klientów Idea Banku.

„Miliarderowi, który jako przewodniczący rady nadzorczej Idea Banku w okresie objętym zarzutem – zdaniem prokuratury mając świadomość bezprawnych działań, nie dopełniając obowiązku rzetelności i uczciwości, do jakich był zobowiązany (…) – doprowadził do narażenia na szkodę wielkich rozmiarów bardzo wielu klientów Idea Banku” – powiedział minister sprawiedliwości.

Zobacz także: Posłowie Solidarnej Polski odpierają zarzuty:” To my zaostrzyliśmy kary za znęcanie się nad zwierzętami”

Podkreślił również gotowość do wystawienia za podejrzanym listu gończego, jeżeli sąd wyda takie postanowienie – „Ta afera pokazuje, że nie może być tak, że osoby niezwykle wpływowe, osoby bardzo majętne mogą czuć się bezkarne, wtedy, kiedy dopuszczają na przestępstw, zwłaszcza na wielką skalę, w stosunku do bardzo wielu Polaków. Prokuratura, którą kieruję, zawsze będzie w sposób pryncypialny kierować się właśnie takimi zasadami – wobec każdego” – zapewnił Ziobro.

Dymisja ministra sprawiedliwości?

Równocześnie zaprosił zgromadzonych dziennikarzy na briefing zaplanowany na 12:30, na którym szerzej odpowie na pytania mediów o bieżący stan koalicji rządzącej – „Zapraszam na konferencję prasową, która odbędzie się dzisiaj jeszcze w Ministerstwie Sprawiedliwości, gdzie odniosę się do spraw natury politycznej” – powiedział.

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy pojawił się po głosowaniu w Sejmie nad projektem noweli ustawy dotyczącej ochrony zwierząt. Mimo dyscypliny podczas głosowania, przeciw niej opowiedziało się 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski oraz dwóch Porozumienia, a 15 innych posłów partii Jarosława Gowina wstrzymało się od głosu.

interia/pap

REKLAMA

Komentarze