REKLAMA

Nie ma zgody na ekoterroryzm. Blisko 160 ekologów stanie przed sądem

Nie ma zgody na ekoterroryzm. Blisko 160 ekologów stanie przed sądem

Sprawy wycinki Puszczy Białowieskiej wciąż budzi wiele kontrowersji. W sądzie w Hajnówce zarejestrowano jak dotąd blisko 70 spraw z wnioskiem o ukaranie protestujących tam ekologów. 

REKLAMA

Zarzuty stawiane są obwinionym w oparciu o przepisy Kodeksu wykroczeń. Chodzi tu przede wszystkim o zarzut zakłócania spokoju i porządku publicznego czy też zarzut tamowania lub utrudniania ruchu. Wnioski do sądu kieruje przede wszystkim policja i straż leśna. Większość spraw wciąż oczekuje na rozwiązanie.

Irena Kuptel, oficer prasowy hajnowskiej komendy powiatowej poinformowała dziś, iż jak dotąd policja w Hajnówce skierowała do sądu aż 114 wniosków o ukaranie.

W sądzie jak dotąd zarejestrowano blisko 70 spraw przeciwko ekoterrorystym. Liczba obwinionych wynosi jednak 160, ponieważ część z tych osób występuje w więcej niż jednej sprawie.

Jeden z procesów dobiegł już końca i zakończył się nieprawomocnym wyrokiem. Pod koniec listopada hajnowski sąd uznał siedmioro aktywistów, którzy w czerwcu blokowali ciężkie maszyny do wycinki drzew, za winnych zakłócenia spokoju i porządku publicznego, ale jednocześnie odstąpił od wymierzenia im kary.

W kilku innych sprawach sąd wydał wyroki w trybie nakazowym. Oskarżeni ukarani zostali grzywną w kwotach od stu do kilkuset złotych.

 

niezalezna.pl
REKLAMA

Komentarze