Nie ma zgody na ekoterroryzm. Blisko 160 ekologów stanie przed sądem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Sprawy wycinki Puszczy Białowieskiej wciąż budzi wiele kontrowersji. W sądzie w Hajnówce zarejestrowano jak dotąd blisko 70 spraw z wnioskiem o ukaranie protestujących tam ekologów. 

Zarzuty stawiane są obwinionym w oparciu o przepisy Kodeksu wykroczeń. Chodzi tu przede wszystkim o zarzut zakłócania spokoju i porządku publicznego czy też zarzut tamowania lub utrudniania ruchu. Wnioski do sądu kieruje przede wszystkim policja i straż leśna. Większość spraw wciąż oczekuje na rozwiązanie.

Irena Kuptel, oficer prasowy hajnowskiej komendy powiatowej poinformowała dziś, iż jak dotąd policja w Hajnówce skierowała do sądu aż 114 wniosków o ukaranie.

W sądzie jak dotąd zarejestrowano blisko 70 spraw przeciwko ekoterrorystym. Liczba obwinionych wynosi jednak 160, ponieważ część z tych osób występuje w więcej niż jednej sprawie.

Jeden z procesów dobiegł już końca i zakończył się nieprawomocnym wyrokiem. Pod koniec listopada hajnowski sąd uznał siedmioro aktywistów, którzy w czerwcu blokowali ciężkie maszyny do wycinki drzew, za winnych zakłócenia spokoju i porządku publicznego, ale jednocześnie odstąpił od wymierzenia im kary.

W kilku innych sprawach sąd wydał wyroki w trybie nakazowym. Oskarżeni ukarani zostali grzywną w kwotach od stu do kilkuset złotych.

 

niezalezna.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY