REKLAMA

Z cyklu bajeczek dla ludu. Poseł Partii Razem był nacjonalistą?

Z cyklu bajeczek dla ludu. Poseł Partii Razem był nacjonalistą?

W wywiadzie dla „Plus Minus” poseł Razem, Maciej Konieczny, który zasłynął gestem zaciśniętej pięści, znów przyznał że w młodości był „nacjonalistą”.

REKLAMA

Maciej Konieczny od lat jest związany z lewicą. Był jednym z założycieli skrajnie lewackiej Partii Razem. Współtworzył ją z innymi działaczami stowarzyszenia Młodzi Socjaliści. Od lat jest więc zaangażowanym działaczem skrajnej lewicy. Dzisiaj, zyskując popularność po wejściu do Sejmu, próbuje – w sposób typowy dla lewicy – zdyskredytować poglądy narodowe jako jakiegoś rodzaju zaburzenie społeczne.

W wywiadzie przyznał, że wychowywał się na stadionie, a „radykalna prawica” była jedynym obozem politycznym, który miał coś do zaoferowania polskiej młodzieży, która nie wywodziła się z bogatych rodzin. Na forach polskiej prawicy młodzi narodowcy piszą, że przynajmniej w tym ma rację. „Do dzisiaj zresztą tak jest. Jeśli myśli, że Partia Razem ma cokolwiek do zaproponowania ludziom ze zwykłych osiedli, to jest oderwany od rzeczywistości”. Maciej Konieczny podkreśla, że w młodości sympatyzował z nacjonalistami.

ZOBACZ TAKŻE: Mamy wyniki z prawyborów Konfederacji w Gdańsku! Znowu Bosak

„Jeśli styczność z nacjonalizmem miał tylko poprzez trybuny stadionów piłkarskich, nie ma tak naprawdę pojęcia o realnej działalności ruchu narodowego, nie był zaangażowany w działalność żadnej narodowej organizacji, nie mówiąc już o ideowej kuźni kadr, jaką jest np. Młodzież Wszechpolska. Jego „nacjonalizm” był próbą leczenia własnych kompleksów. Współczujemy. Może gdyby udał się wtedy do specjalisty, dzisiaj byłby dobrym Polakiem, a nie skrajnym lewakiem” – komentują młodzi narodowcy.

REKLAMA

Komentarze