REKLAMA

Mamy wyniki z prawyborów Konfederacji w Gdańsku! Znowu Bosak

Mamy wyniki z prawyborów Konfederacji w Gdańsku! Znowu Bosak

Trzeci zjazd Konfederacji za nami. Chociaż wydawało się, że faworytem w Gdańsku może być Artur Dziambor, narodowcy wygrywają również tam! Bosak górą.

REKLAMA

Wydawało się, że w Gdańsku faworytem może być korwinowiec, Artur Dziambor. Jednak także w Gdańsku wygrywają narodowcy. Krzysztof Bosak, jedyny kandydat narodowców i wiceprezes Ruchu Narodowego, zdobył aż 112 głosów (na 332). Drugi jest Artur Dziambor z 81 głosami. Trzeci Grzegorz Braun z 58 głosami. Następny jest Konrad Berkowicz z 37 głosami, Jacek Wilk z 21 głosami, Janusz Korwin-Mikke z 17, Magdalena Ziętek-Wielomska z 4, Paweł Skutecki z 2.

Krzysztof Tołwiński nie otrzymał ani jednego głosu. Wygląda na to, że zwolennicy teorii mówiącej, że Konfederacja zyskała poparcie ze względu na liberalną retorykę gospodarczą, a nie wątki narodowe i katolickie, muszą zrewidować swoje poglądy. Nawet w dosyć liberalnym mieście narodowo-katolicki Bosak i katolicko-monarchistyczny Braun zebrali razem 170 głosów, a razem wzięci kandydaci korwinowców tylko 156.

ZOBACZ TAKŻE: Kilkaset osób głosuje w prawyborach Konfederacji w Gdańsku

Wyniki z Gdańska w przełożeniu na liczbę elektorów: Krzysztof Bosak 7, Artur Dziambor 5, Grzegorz Braun 4, Konrad Berkowicz 2, Jacek Wilk i Janusz Korwin-Mikke po 1. Łącznie więc do tej pory Krzysztof Bosak ma 16 elektorów, Grzegorz Braun i Artur Dziambor po 7, Konrad Berkowicz 4, Jacek Wilk i Janusz Korwin-Mikke po 2. Pozostali kandydaci nie mają żadnego głosu elektorskiego. Dzisiaj o 18:00 będzie miał miejsce czwarty i ostatni w ten weekend zjazd. Tym razem w Bydgoszczy.

REKLAMA

Komentarze