REKLAMA

Wyniki prawyborów Konfederacji w Łodzi i Poznaniu. Bosak wygrał

Wyniki prawyborów Konfederacji w Łodzi i Poznaniu. Bosak wygrał

Krzysztof Bosak tradycyjnie wygrał kolejne zjazdy. Grzegorz Braun tradycyjnie był drugi. Czterech kandydatów KORWiN tradycyjnie ma więcej elektorów.

REKLAMA

Na zachodzie bez zmian – Krzysztof Bosak wygrał też w Poznaniu. Wyniki wyglądają podobnie, jak zjazdy na północy czy wschodzie kraju. Potwierdza to kilka informacji, o których słyszeliśmy wcześniej. Konfederacja ma w miarę równe poparcie w całym kraju, które przekłada się na podobne zainteresowanie. W Łodzi głosowało 584 osób, a w Poznaniu 666. Potwierdza się też to, że Ruch Narodowy słynie ze sporych i stabilnych struktur w całym kraju.

Krzysztof Bosak wygrał w Łodzi i w Poznaniu. W Łodzi Bosak zdobył 210 głosów, co przełożyło się na 7 elektorów. Drugi był Grzegorz Braun ze 161 głosami i 6 elektorami. Artur Dziambor miał 110 głosów i 4 elektorów. Dalej trzech innych kandydatów korwinowców: Konrad Berkowicz 44 głosy i 2 elektorów, Janusz Korwin-Mikke 31 głosów i 1 elektor, Jacek Wilk 13 głosów i żadnego elektora. Przedstawiciele Partii KORWiN mają więc tylu samo elektorów, co kandydat Ruchu Narodowego. Dalej byli: Małgorzata Ziętek-Wielomska (9 głosów), Paweł Skutecki (5 głosów) i Krzysztof Tołwiński (1 głos).

ZOBACZ TAKŻE: Lewica trzeszczy. Leszek Miller krytycznie o Robercie Biedroniu

W Poznaniu z kolei Krzysztof Bosak zdobył aż 243 głosy, co przełożyło się na 10 elektorów. Braun miał 172 głosy i 7 elektorów, Artur Dziambor 122 głosy i 5 elektorów, Janusz Korwin-Mikke 58 i 3 elektorów, Konrad Berkowicz 44 głosy i 2 elektorów, Jacek Wilk 19 głosów i 1 elektor. Małgorzata Ziętek-Wielomska i Paweł Skutecki zdobyli tylko po 4 głosy, a Krzysztof Tołwiński żadnego. Korwiniści zwiększyli więc swoją przewagę w ogólnej tabeli o trzech elektorów nad Bosakiem. Krzysztof Bosak tradycyjnie wygrał kolejne zjazdy. Grzegorz Braun tradycyjnie był drugi. Czterech kandydatów KORWiN tradycyjnie ma więcej elektorów.

REKLAMA

Komentarze