Włosi chcą wypchnąć do krajów położonych na północ od swojego kraju 200 tys. imigrantów

Urzędnicy rządu włoskiego zagrozili wydaniem tymczasowych wiz UE tysiącom migrantów, uznając to za najlepszy środek poradzenia sobie z eskalacją kryzysu imigranckiego. W ten sposób Włosi mogliby wypchnąć ich do krajów położonych na północ od Włoch – informuje brytyjski „The Times”.

Włochy wezwały wcześniej swoich sąsiadów z UE do udzielenia pomocy, ale władze tego kraju rozczarował brak jakiejkolwiek reakcji. Setki osób ubiegających się o azyl upychanych jest w zatłoczonych ośrodkach w małych wioskach w całym kraju. Ośrodki te nazywane są przez mieszkańców „ludzkimi magazynami”.

REKLAMA

Mattia Toaldo, analityk z Europejskiej Rady Stosunków Zagranicznych (ECFR), powiedział dziennikarzom „The Times”:

– Jeśli imigranci nadal będą przybywać, a Włochy postanowią wydać im dokumenty, aby mogli oni przekroczyć granicę i opuścić Włochy, to będzie to „opcja nuklearna”. Włosi stracili nadzieję na uzyskanie pomocy ze strony UE i mogą powiedzieć: Jeśli nasi partnerzy nie chcą poczuwać się do współodpowiedzialności i pomocy, zrobimy to.

Te informacje potwierdzili Mario Giro, wiceminister spraw zagranicznych i Luigi Manconi, senator z rządzącej Partii Demokratycznej, mówiąc „The Times”, że wydawanie tymczasowych wiz migrantom faktycznie jest przedmiotem dyskusji w kołach rządowych. Giro uważa, że ​​Włochy mogą wykorzystać dyrektywę Rady Europejskiej 2001/55, opracowaną po problemach na tzw. szlaku bałkańskim.

źródło:

Dziennik Narodowy
Polub fanpage Dziennik Narodowy na Facebooku
REKLAMA

Komentarze