Włosi chcą wypchnąć do krajów położonych na północ od swojego kraju 200 tys. imigrantów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Urzędnicy rządu włoskiego zagrozili wydaniem tymczasowych wiz UE tysiącom migrantów, uznając to za najlepszy środek poradzenia sobie z eskalacją kryzysu imigranckiego. W ten sposób Włosi mogliby wypchnąć ich do krajów położonych na północ od Włoch – informuje brytyjski “The Times”.

Włochy wezwały wcześniej swoich sąsiadów z UE do udzielenia pomocy, ale władze tego kraju rozczarował brak jakiejkolwiek reakcji. Setki osób ubiegających się o azyl upychanych jest w zatłoczonych ośrodkach w małych wioskach w całym kraju. Ośrodki te nazywane są przez mieszkańców “ludzkimi magazynami”.

Mattia Toaldo, analityk z Europejskiej Rady Stosunków Zagranicznych (ECFR), powiedział dziennikarzom “The Times”:

– Jeśli imigranci nadal będą przybywać, a Włochy postanowią wydać im dokumenty, aby mogli oni przekroczyć granicę i opuścić Włochy, to będzie to “opcja nuklearna”. Włosi stracili nadzieję na uzyskanie pomocy ze strony UE i mogą powiedzieć: Jeśli nasi partnerzy nie chcą poczuwać się do współodpowiedzialności i pomocy, zrobimy to.

Te informacje potwierdzili Mario Giro, wiceminister spraw zagranicznych i Luigi Manconi, senator z rządzącej Partii Demokratycznej, mówiąc “The Times”, że wydawanie tymczasowych wiz migrantom faktycznie jest przedmiotem dyskusji w kołach rządowych. Giro uważa, że ​​Włochy mogą wykorzystać dyrektywę Rady Europejskiej 2001/55, opracowaną po problemach na tzw. szlaku bałkańskim.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY