REKLAMA

Wirtualna Polska musi przeprosić o. Tadeusza Rydzyka. Jest decyzja sądu

Wirtualna Polska musi przeprosić o. Tadeusza Rydzyka. Jest decyzja sądu

Spółka Wirtualna Polska Media S.A. musi przeprosić o. Tadeusza Rydzyka, za nieprawdziwe informacje na jego temat. Chodzi o nieprawdziwe informacje portalu Money.pl na temat posiadanych rzekomo przez redemptorystę dziesiątków milionów złotych.

Przyjdź na Marsz Powstania Warszawskiego. Oddaj hołd bohaterom! 1 sierpnia godz. 17:00 Rondo Dmowskiego

Jak pisze „Nasz Dziennik”, spółka na WP.pl oraz Money.pl ma zamieścić sprostowanie, w którym ma się znaleźć stwierdzenie, że artykuł z Money.pl z ubiegłego roku zawierał „nieprawdziwe informacje na temat majątku osobistego o. Tadeusza Rydzyka, osiąganych przez niego przychodów i zysków, przypisując mu posiadanie majątku o wartości ponad 55 mln zł, którego nie posiada, oraz że o. Tadeusz Rydzyk jest lub mógł być na liście 100 najbogatszych Polaków” – brzmi wyrok sądu.

REKLAMA

Jak pisze „Nasz Dziennik”, tekst przeprosin ma się ukazywać w ramce przez trzy dni kalendarzowe. Spółka ma także usunąć artykuł zawierający nieprawdziwe informacje zatytułowany „Rekordowe zyski Rydzyka. Zakonnik w setce najbogatszych Polaków” wraz z komentarzami – czytamy w gazecie.

Materiał portalu Money.pl opisywał o. Rydzyka jako jednego z rzekomo stu najbogatszych Polaków. Dyrektor Radia Maryja miał zgromadzić majątek w wysokości 55 milionów złotych. Problem w tym, że o. Tadeusz Rydzyk, jako zakonnik nie może mieć własnego majątku. Wszelkie gromadzone dobra są własnością nie zakonnika, ale fundacji i organizacji, prowadzących działalność charytatywną, edukacyjną, społeczną.

DORZECZY

REKLAMA

Komentarze