REKLAMA

Wielki strajk generalny we Francji. Stanęły pociągi, metro, pozamykano szkoły

Wielki strajk generalny we Francji. Stanęły pociągi, metro, pozamykano szkoły

We Francji trwa strajk generalny. Strajkują m.in. kolejarze, pracownicy miejscy i nauczyciele. W miastach stanęły pociągi, metro czy zamknięto szkoły.

REKLAMA

Francuzi protestują przeciwko polityce rządu Macrona. Żółte kamizelki obawiają się przede wszystkim reform emerytalnych, które są sztandarowym projektem prezydenta Francji. Jak podkreślają – zmusi ich to do większej pracy, zmiejszenia świadczeń emerytalnych i dłuższej pracy.

Tymczasem niedawno minął rok od pierwszych protestów. Co tydzień we francuskich miastach odbywają się protesty przeciwko Macronowi, a protestujący nie zamierzają przestać manifestować. Żółte kamizelki stały się synonimem ruchu przeciwko polityce francuskiego rządu. W protestach brało udział nawet kilkaset tysięcy ludzi.

CZYTAJ TAKŻE: Francja: Lewicowi bojówkarze zaatakowali grupę prawicowych studentów

Manifestacje rozpoczęły się przeciwko podwyżce cen paliwa. Manifestacjom towarzyszą zamieszki i rozróby, a obraz Paryża po protestach przypomina krajobraz po bitwie. Mimo ustąpienia prezydenta w kwestii cen paliwa żółte kamizelki zapowiadają dalsze protesty: Nie zadowolimy się okruchami – zapowiadają demonstranci.

medianarodowe/gosc.pl
REKLAMA

Komentarze