REKLAMA

Wiceminister ostro uderza w Konwencję Stambulską: „Może stać się zarzewiem do walki z tradycyjnym modelem rodziny”

Wiceminister ostro uderza w Konwencję Stambulską: „Może stać się zarzewiem do walki z tradycyjnym modelem rodziny”

Po powołaniu obywatelskiej inicjatywy” Nie dla Gender Tak dla Rodziny” wielu mówi się o Konwencji Stambulskiej. Wiceminister sprawiedliwości skrytykował dokument za jego ideologiczną podstawę oraz złą ocenę źródeł przemocy wobec kobiet. Marcin Romanowski poddał krytycznej analizie zapisy dotyczące walki z tradycyjnym postrzeganiem roli kobiety i mężczyzny. To już kolejny prominenty polityk obozu Zjednoczonej Prawicy, który oficjalnie potępił genderową Konwencję Stambulską.

REKLAMA

Marcin Romanowski skrytykował lewicowy dokument jakim jest Konwencja Stambulska. Podniósł on także wątek ideologicznego zabarwienia tekstu.

Romanowski uderza w Konwencję Stambulską

Przypomnijmy, że w połowie maja bieżącego roku wiceminister sprawiedliwości określił Konwencję Stambulską mianem” genderowego bełkotu”. Na to sformułowanie poselską interpelacją zareagowała Katarzyna Osos. Żądała ona wyciągnięcia konsekwencji wobec wiceministra sprawiedliwości.

Sam zainteresowany postanowił udzielić szerokiej odpowiedzi opozycyjnej posłance:- W Ministerstwie Sprawiedliwości zajmujemy się wprowadzaniem rozwiązań, które realnie pomagają ofiarom przemocy oraz skutecznie walczą z przestępczością, a nie służą ich ideologizowaniu, co czyni Konwencja Stambulska- stwierdza.

Minister zaznaczył, ze przyczyny przemocy wobec kobiet są w Konwencji niezwykle źle ujęte. Dokument ten dopatruje się wszelkiego zła w rzekomych uwarunkowaniach społecznych i płciowych. Stwierdza, że na przestrzeni lat wykształciły się mechanizmy determinujące dyskryminacje kobiet oraz wyższość mężczyzn. Romanowski podkreślił, że przemoc bierze się przede wszystkim z wszelkiego rodzaju patologi społecznych takich jak alkoholizm czy chociażby narkomania.

Zdaniem polityka” Tradycyjny model rodziny, jako kobiety w roli żony i matki, i mężczyzny , jako męża i ojca, może zostać uznany na gruncie art. 12 Konwencji Stambulskiej za stereotypowy, a tym samym będący jedną z form opresji kobiet”.

Minister dokonał także oceny prerogatyw ministerstwa w walce z przemocą domową:- Naszym zdaniem przemoc nie ma barw ideologicznych czy politycznych i w każdym przypadku należy podejmować działania jej zapobiegające. Realizując te założenia MS opracowało od podstaw projekt tzw. ustawy antyprzemocowej, który został uchwalony przez Sejm i Senat bez wprowadzania poprawek. Dzięki przejętym rozwiązaniom Polska ma najwyższy standard ochrony osób dotkniętych przemocą domową- podkreślił.

Wprost

Czytaj także: Lech Wałęsa znów skomentował bieżącą sytuację polityczną

Czytaj także: Jarosław Kaczyński spóźniony na ważną uroczystość Andrzeja Dudy

Czytaj także: USA bezemisyjne do 2035 roku?

REKLAMA

Komentarze