REKLAMA

Wiatrowycz, „apologeta działalności OUN-UPA”, zwolniony ze stanowiska szefa ukraińskiego IPN

Wiatrowycz, „apologeta działalności OUN-UPA”, zwolniony ze stanowiska szefa ukraińskiego IPN

Apologeta działalności OUN-UPA, Wołodymyr Wiatrowycz, zwolniony ze stanowiska szefa ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej.

Wiatrowycz odchodząc ze stanowiska podkreślił, że w czasie jego pracy w ukraińskim IPN kraj stał się „wolny od symboliki totalitarnej” i w czasie kadencji zrealizował praktycznie większść postawionych sobie celów. O zwolnieniu poinformował na portalu społecznościowym Facebook.

REKLAMA

„Uzyskałem od premiera Ołeksija Honczaruka zapewnienie, że nie zważając na zmianę na stanowisku prezesa, Instytut zachowa status organu władzy oraz instrumentu polityki pamięci narodowej, a format i kierunki jego pracy będą kontynuowane” – komentował decyzję na Facebooku.

„Przywrócono sprawiedliwość uczestnikom ruchów wyzwoleńczych; zostali uznani za bojowników o niepodległość. Rozpoczęła się rehabilitacja ofiar represji (…). Przeprowadzona została ogromna praca na rzecz popularyzacji ukraińskiej historii i rozprawy z mitami o naszej przeszłości” – pisze Wiatrowycz podsumowując swoją pracę w IPN.

REKLAMA

Komentarze