Wiatrowycz, “apologeta działalności OUN-UPA”, zwolniony ze stanowiska szefa ukraińskiego IPN

Dodano   0  
  Loading

Apologeta działalności OUN-UPA, Wołodymyr Wiatrowycz, zwolniony ze stanowiska szefa ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej.

Wiatrowycz odchodząc ze stanowiska podkreślił, że w czasie jego pracy w ukraińskim IPN kraj stał się “wolny od symboliki totalitarnej” i w czasie kadencji zrealizował praktycznie większść postawionych sobie celów. O zwolnieniu poinformował na portalu społecznościowym Facebook.

„Uzyskałem od premiera Ołeksija Honczaruka zapewnienie, że nie zważając na zmianę na stanowisku prezesa, Instytut zachowa status organu władzy oraz instrumentu polityki pamięci narodowej, a format i kierunki jego pracy będą kontynuowane” – komentował decyzję na Facebooku.

„Przywrócono sprawiedliwość uczestnikom ruchów wyzwoleńczych; zostali uznani za bojowników o niepodległość. Rozpoczęła się rehabilitacja ofiar represji (…). Przeprowadzona została ogromna praca na rzecz popularyzacji ukraińskiej historii i rozprawy z mitami o naszej przeszłości” – pisze Wiatrowycz podsumowując swoją pracę w IPN.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY