REKLAMA

Węgierski rząd sprzeciwił się rewolucji marksistowskiej. Wprowadzono zakaz zmiany płci

Węgierski rząd sprzeciwił się rewolucji marksistowskiej. Wprowadzono zakaz zmiany płci

Większość rządowa na Węgrzech zdecydowała się przyjąć ustawę zakazującą urzędową zmianę płci. Węgierski rząd sprzeciwił się praktykom osób transseksualnych, którzy skrzętnie wykorzystywali luki w przepisach prawnych.

REKLAMA

Węgierski rząd wraz ze swoją większością koalicyjną w Sejmie sprzeciwili się genderowskiej rewolucji obyczajowej. Parlamentarzyści z Fideszu i KDNP poparli projekt ustawy zakazującą urzędową zmianę płci. Za taką opcją opowiedziało się 134 węgierskich posłów, przeciwko głosowało 56, zaś 4 wstrzymało się od głosu.

Zobacz także: Branża ślubna powraca? „Miejmy nadzieję, że od 1 czerwca”

„Ustawa przewiduje, że państwo węgierskie rejestruje w dokumentach określających tożsamość wyłącznie płeć biologiczną dziecka w momencie narodzin, na podstawie pierwszorzędowych cech płciowych lub chromosomów, i danych tych nie można potem zmienić. Do tej pory osoby transseksualne mogły ubiegać się o zmianę płci w aktach stanu cywilnego” – podaje portal „codzienna.net”.

Warto przypomnieć, że w lutym węgierski rząd postanowił opowiedzieć się przeciwko ratyfikacji konwencji stambulskiej zawierającej elementy ideologii gender oraz które są sprzeczne z węgierska polityką migracyjną. Zaś od 2018 roku z tamtejszych uniwersytetów wycofano wykłady o gender.

wsensie.pl

REKLAMA

Komentarze