Węgierski rząd sprzeciwił się rewolucji marksistowskiej. Wprowadzono zakaz zmiany płci

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Większość rządowa na Węgrzech zdecydowała się przyjąć ustawę zakazującą urzędową zmianę płci. Węgierski rząd sprzeciwił się praktykom osób transseksualnych, którzy skrzętnie wykorzystywali luki w przepisach prawnych.

Węgierski rząd wraz ze swoją większością koalicyjną w Sejmie sprzeciwili się genderowskiej rewolucji obyczajowej. Parlamentarzyści z Fideszu i KDNP poparli projekt ustawy zakazującą urzędową zmianę płci. Za taką opcją opowiedziało się 134 węgierskich posłów, przeciwko głosowało 56, zaś 4 wstrzymało się od głosu.

Zobacz także: Branża ślubna powraca? „Miejmy nadzieję, że od 1 czerwca”

“Ustawa przewiduje, że państwo węgierskie rejestruje w dokumentach określających tożsamość wyłącznie płeć biologiczną dziecka w momencie narodzin, na podstawie pierwszorzędowych cech płciowych lub chromosomów, i danych tych nie można potem zmienić. Do tej pory osoby transseksualne mogły ubiegać się o zmianę płci w aktach stanu cywilnego” – podaje portal “codzienna.net”.

Warto przypomnieć, że w lutym węgierski rząd postanowił opowiedzieć się przeciwko ratyfikacji konwencji stambulskiej zawierającej elementy ideologii gender oraz które są sprzeczne z węgierska polityką migracyjną. Zaś od 2018 roku z tamtejszych uniwersytetów wycofano wykłady o gender.

wsensie.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY