REKLAMA

Waszyngton do firm inwestujących w Nord Stream 2: Będą sankcje!

Waszyngton do firm inwestujących w Nord Stream 2: Będą sankcje!

REKLAMA

Amerykański Departament Stanu ostrzegł zachodnie firmy, które zainwestowały w gazociąg Nord Stream 2, iż narażają się na sankcje- Jasne było, że (…) angażują się w biznes, który niesie ryzyko sankcji- komentował.

Do tej pory w Nord Stream 2 zainwestowało pięć zachodnich firm: niemieckie Wintershall (BASFn.DE) i Uniper (UN01.DE), austriackie OMV (OMVV.VI), brytyjsko-holenderski Royal Dutch Shell (RDSa.L) i francuski koncern Engie (ENGIE.PA).

Czytaj także: 39 amerykańskich senatorów zadeklarowało swój sprzeciw wobec budowy gazociągu Nord Stream 2

Wierzymy, że to (gazociąg – przyp. red.) podważyłby ogólne bezpieczeństwo energetyczne i stabilność Europy, dając Rosji kolejne narzędzie do stosowania politycznego przymusu wobec krajów europejskich, zwłaszcza Ukrainy. Rosja rozumie, że ten projekt dzieli Europę i wykorzystuje to na swoją korzyść- komentuje rzecznik amerykańskiego Departamentu Stanu.

REKLAMA

Przypomnijmy, iż prezydent Donald Trump wskazywał wcześniej, iż gazociąg jeszcze mocniej uzależnia Niemcy od rosyjskiej energii. Dodał, iż kraj ten jest „całkowicie kontrolowany” przez Rosję i jest jej „zakładnikiem”.

niezalezna.pl

Zobacz także:

 

REKLAMA

Komentarze