Waszyngton do firm inwestujących w Nord Stream 2: Będą sankcje!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Amerykański Departament Stanu ostrzegł zachodnie firmy, które zainwestowały w gazociąg Nord Stream 2, iż narażają się na sankcje- Jasne było, że (…) angażują się w biznes, który niesie ryzyko sankcji- komentował.

Do tej pory w Nord Stream 2 zainwestowało pięć zachodnich firm: niemieckie Wintershall (BASFn.DE) i Uniper (UN01.DE), austriackie OMV (OMVV.VI), brytyjsko-holenderski Royal Dutch Shell (RDSa.L) i francuski koncern Engie (ENGIE.PA).

Czytaj także: 39 amerykańskich senatorów zadeklarowało swój sprzeciw wobec budowy gazociągu Nord Stream 2

Wierzymy, że to (gazociąg – przyp. red.) podważyłby ogólne bezpieczeństwo energetyczne i stabilność Europy, dając Rosji kolejne narzędzie do stosowania politycznego przymusu wobec krajów europejskich, zwłaszcza Ukrainy. Rosja rozumie, że ten projekt dzieli Europę i wykorzystuje to na swoją korzyść- komentuje rzecznik amerykańskiego Departamentu Stanu.

Przypomnijmy, iż prezydent Donald Trump wskazywał wcześniej, iż gazociąg jeszcze mocniej uzależnia Niemcy od rosyjskiej energii. Dodał, iż kraj ten jest “całkowicie kontrolowany” przez Rosję i jest jej “zakładnikiem”.

niezalezna.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY