REKLAMA

Wałęsa komentuje pogrzeb Busha. „Duda nie powinien lecieć”

Wałęsa komentuje pogrzeb Busha. „Duda nie powinien lecieć”

Udział Lecha Wałęsy na pogrzebie byłego prezydenta USA, George’a H.W. Busha wywołał wiele kontrowersji w Polsce. Na antenie Radia ZET były prezydent postanowił skomentować to wydarzenie. 

W minionym tygodniu w USA odbył się pogrzeb byłego prezydenta George’a H.W. Busha. Obecny na nim był prezydent Andrzej Duda, który zabrał ze sobą Lecha Wałęsę. Były prezydent pojawił się na ceremonii w koszulce z napisem „Konstytucja”, co w Polsce wywołało falę krytyki.

REKLAMA

„Gdyby pogrzeb prezydenta Busha odbywał się w naszej religii, to moja koszulka byłaby nietaktem. W ich wierze pogrzeby wyglądają inaczej, tam jest bardziej na wesoło.” – powiedział Wałęsa pytany o sprawę na antenie Radia ZET.

Co więcej, Wałęsa zapewnił, że wcale nie prosił prezydenta o możliwość przelotu. Stwierdził tylko, że otrzymał zaproszenie na ceremonię i zażądał możliwości przelotu.

Relacjonując przebieg wspólnej podróży z prezydentem, gość Beaty Lubeckiej powiedział: przez dziewięć i pół godziny lotu, powiedziałem tylko:”dziękuję. Potem przez cały czas mówiła moja koszulka”.

Zdaniem Wałęsy, Duda w ogóle nie powinien lecieć do USA. „Prezydent Duda nie znał osobiście prezydenta Busha. Powinien mnie poprosić, żebym to ja reprezentował Polskę i jego na tym pogrzebie.” – stwierdził.

 

dorzeczy.pl
REKLAMA

Komentarze