Wałęsa komentuje pogrzeb Busha. “Duda nie powinien lecieć”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Facebook

Udział Lecha Wałęsy na pogrzebie byłego prezydenta USA, George’a H.W. Busha wywołał wiele kontrowersji w Polsce. Na antenie Radia ZET były prezydent postanowił skomentować to wydarzenie. 

W minionym tygodniu w USA odbył się pogrzeb byłego prezydenta George’a H.W. Busha. Obecny na nim był prezydent Andrzej Duda, który zabrał ze sobą Lecha Wałęsę. Były prezydent pojawił się na ceremonii w koszulce z napisem “Konstytucja”, co w Polsce wywołało falę krytyki.

“Gdyby pogrzeb prezydenta Busha odbywał się w naszej religii, to moja koszulka byłaby nietaktem. W ich wierze pogrzeby wyglądają inaczej, tam jest bardziej na wesoło.” – powiedział Wałęsa pytany o sprawę na antenie Radia ZET.

Co więcej, Wałęsa zapewnił, że wcale nie prosił prezydenta o możliwość przelotu. Stwierdził tylko, że otrzymał zaproszenie na ceremonię i zażądał możliwości przelotu.

Relacjonując przebieg wspólnej podróży z prezydentem, gość Beaty Lubeckiej powiedział: przez dziewięć i pół godziny lotu, powiedziałem tylko:”dziękuję. Potem przez cały czas mówiła moja koszulka”.

Zdaniem Wałęsy, Duda w ogóle nie powinien lecieć do USA. “Prezydent Duda nie znał osobiście prezydenta Busha. Powinien mnie poprosić, żebym to ja reprezentował Polskę i jego na tym pogrzebie.” – stwierdził.

 

dorzeczy.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY