REKLAMA

W Lublinie będzie pomnik Romana Dmowskiego. Rada Miasta jest „za”

W Lublinie będzie pomnik Romana Dmowskiego. Rada Miasta jest „za”

Dobre informacje z Lublina. Po długich staraniach prawdopodobnie doczekamy się pomnika Romana Dmowskiego w Lublinie. Rada Miasta jest „za”.

REKLAMA

Roman Dmowski – wybitny ideolog, działacz i polityk narodowy, twórca polskiego nacjonalizmu i ruchu narodowego, jeden z ojców niepodległości Polski z 1918 roku. Dzisiaj powszechnie uważany za jednego z największych polityków XX wieku – nawet przez tych, którzy dalecy są od jego poglądów politycznych. ZapomnienY przez lata komunizmu, dzisiaj jest w podręcznikach, patronuje nazwom ulic.

Nie wszędzie jest jednak upamiętniony tak, jak na to zasługuje. Od 3 maja 2018 roku działa Społeczny Komitet Fundacji Pomnika Romana Dmowskiego w Lublinie, do którego należy kilkadziesiąt różnych podmiotów; organizacje społeczne, samorządowcy, politycy, organizacje akademickie. Mocno zaangażowani są w to oczywiście lokalni działacze organizacji narodowych.

ZOBACZ TAKŻE: Zwolennik likwidacji ronda R. Dmowskiego: „Nie jestem za niepodległością Polski”[WIDEO]

Wczoraj Rada Miasta zgodziła się na budowę pomnika Romana Dmowskiego. 21 było za, 6 się wstrzymało, nikt nie był przeciw. Pomnik Dmowskiego ma zostać sfinansowany z pieniędzy Komitetu Społecznego, samą budowę finansować będzie Lubelski Instytut Pamięci Narodowej. Oczywiście bardzo nie podoba się to miejscowej skrajnej lewicy, która już zaczyna kampanię nienawiści skierowaną w stronę zwolenników Romana Dmowskiego.

REKLAMA

Komentarze